Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4979 článků.|

Zpravodajství

Češi v šesti třídách. Věk není tak určující, regionální dělení je mnohem podstatnější, říká sociolog
lidovky.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Každý šestý Čech spadá do do takzvané strádající třídy a čelí realitě nízkých příjmů a majetku. Naopak zhruba jeden z devíti je členem nastupující kosmopolitní třídy, která sice slušně vydělává, umí jazyky i rozumí počítačům, ale chybí jí majetek. Unikátní výzkum zmapoval strukturu české společnosti a rozdělil ji do šesti tříd.
Další články k tématu:Průzkum: Komunisté by se poprvé v historii České republiky nedostali do sněmovnyPrvní volební průzkum s Klausovou Trikolórou. Hnutí by volilo 1 procento voličů, vyplývá z modelu CVVMPrůzkum: veřejnost je téměř přesně rozdělená v pohledu na Babiše. Konec jeho vlády si přeje polovina lidí

Hřib: Stát podle Babiše Praze na okruhy a nemocnici nepřispěje
Tyden-domácí | Ikonka času17. 9. 2019, 18:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) sdělil pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), že Praha kvůli plánované úřednické čtvrti v Letňanech, nedostane od státu vůbec nic, řekl ČTK a serveru Seznam Zprávy po úterním jednání s předsedou vlády Hřib.

Krajská ČSSD chce rušit ostravské buňky a vyčistit černé duše. Žádné nejsou, reaguje tamní předsedkyně Vajdíková
ČT24 | Ikonka času17. 9. 2019, 18:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krajské předsednictvo navrhlo celostátnímu předsednictvu sociálních demokratů odebrat licence sedmnácti místním organizacím strany v Ostravě, kde jich celkem působí 26. Podle ostravské ČSSD je ale takový krok účelový a stranu to v krajském městě zničí. „Žádné černé duše se v Ostravě nenacházejí,“ tvrdí předsedkyně ostravské ČSSD Jana Vajdíková.

Primátor Jablonce nad Nisou vystoupil z hnutí ANO. Rozpad koalice považuje za osobní selhání
Český rozhlas | Ikonka času17. 9. 2019, 18:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl v úterý Kroupa, který stál v čele města od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem není jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají.

ČSSD rázně zasahuje: V Ostravě chce zrušit řadu organizací
Eurozpravy-domácí | Ikonka času17. 9. 2019, 18:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moravskoslezská ČSSD chce odebrat licenci řadě ostravských organizací. Zdůvodňuje to špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že má mezi členy takzvané černé duše. ČTK to dnes řekl předseda moravskoslezské organizace Tomáš Hanzel. Předsedkyně ostravské ČSSD Jana Vajdíková to dnes po mimořádném zasedání označila za účelové. V Ostravě by podle ní o licence mělo přijít 17 z 26 místních organizací, což ve městě znamenalo faktickou likvidaci ČSSD.

Rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo nejspíš nabylo právní moci. Nejvyšší státní zastupitelství ho ještě nedostalo
Český rozhlas | Ikonka času17. 9. 2019, 18:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud v nejbližších dnech nepřijde na Městské státní zastupitelství v Praze stížnost, rozhodnutí městského státního zástupce Jaroslava Šarocha v kauze Čapí hnízdo v pondělí nabylo právní moci. Od pátku totiž uběhly zákonem dané tři dny, ve kterých ji mohli stíhaní podat. Teoreticky by ale ještě mohla dorazit poštou, s odesláním tak v Praze čekají. Zhruba devadesátistránkový dokument tedy Nejvyšší státní zastupitelství ještě nedostalo.

Do nemocnice po smaženici z muchomůrky. Houbaři jsou někdy jako kamikadze
Denik.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 18:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolik hub a lesních plodů si Češi odnášejí z lesů? Ročně by to dalo na sedm set plných kamionů. Jak vyplývá z průzkumu, který každoročně pořádá Česká zemědělská univerzita s agenturou STEM/MARK, Češi si z lesů v posledním čtvrtstoletí odnášejí v průměru 22 500 tun hub a lesních plodů ročně.

Strach ze sucha. Stát žádá po Polsku záruky, že jeho důl nevezme lidem u hranic vodu
aktuálně.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kousek za hranicemi leží hnědouhelná elektrárna Turów s velkým dolem. Lidé na české straně hranic se bojí, že je důl připraví o vodu.

Revoluce ve školství: Děti čekají předměty jako politická korektnost, Google anebo selský rozum
Reflex | Ikonka času17. 9. 2019, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo školství chystá revoluční krok ve vyučování na základních školách. Školní osnovy projdou dramatickou změnou, která má držet krok se současným světem.

Na Liberecku by kvůli rozšíření těžby v Turówě mohlo ubýt vody, připustilo Polsko
aktuálně.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 18:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úbytku vody na českém území chtějí Poláci zabránit vybudováním hydroizolační stěny.

Miliardář Křetínský odmítl podepsat dohodu zaručující nezávislost deníku Le Monde
ČT24 | Ikonka času17. 9. 2019, 18:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novináři a zaměstnanci deníku Le Monde žádají, aby Daniel Křetínský jako menšinový vlastník listu podepsal dohodu garantující nezávislost média. V manifestu publikovaném minulý týden také trvají na svém právu veta v případě, že by došlo ke změně v kontrole vydavatelství. Český miliardář odmítl dokument podepsat.

Moravský burčák z Maďarska. Inspekce rozjela kontroly na plný plyn
idnes.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 18:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kontroly burčáku jsou v plném proudu. Inspektoři zatím navštívili sto prodejních míst, přičemž čtyřicet procent vzorků čeká zkouška v laboratoři v Brně, kde lze zjistit původ hroznů. Míří tam i burčák ze stánku ve vestibulu metra I. P. Pavlova. Prodejce při kontrole, u které byla iDNES.cz, nabízel „Moravský burčák“, prodavačka však řekla, že je dovezený z Maďarska.Další články k tématu:Na Uherskohradišťsku mají první burčák, na jihu dozrávají hrozny dříveČeši si oblíbili šizení burčáku. Nápoj ředili až 80 procenty vodyPoslanci navrhli výjimky z povinné EET pro pomlázky, kapry i burčákBurčák už kvasí, ale prodávat se smí až v srpnu. Chystá se změna zákona

Poslední velkou českou cestovku kupují Němci. Vlastník Billy Rewe převezme CK Fischer
aktuálně.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 18:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pro Komárka byla CK Fischer investicí, kterou chtěl prodat. Jeho setrvání ve Fischeru bylo možná delší, než předpokládal.

V laboratoři, kde pracují s ebolou, vybuchl plyn. Nákaza podle Rusů nehrozí
idnes.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 18:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V ruském Státní vědecké centrum virologie Vektor v Kolcovu u Novosibirsku došlo v pondělí k explozi plynu. V tamních laboratořích vědci uchovávají vzorky virů eboly, pravých neštovic nebo HIV. Ruské úřady uklidňují obyvatele, nákaza smrtícími nemocemi podle nich místním nehrozí. Při následném požáru se zranil jeden člověk. Další články k tématu:Izotopy mluví jasně. V Rusku vybuchl jaderný reaktor, tvrdí norský expertJako za Černobylu. Lékařům po výbuchu nikdo neřekl o ozářených pacientechRuské senzory se po výbuchu rakety odmlčely, řekl šéf monitorovacího systémuNelovte ryby, nesbírejte houby. Rusům hrozí kvůli radiaci nebezpečí

"Hnus". Předsedkyně Liberálních demokratů brojí proti brexitu
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času17. 9. 2019, 18:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odchod Británie z Evropské unie bez dohody by bylo jako podpálit svůj vlastní dům. Na závěr výroční konference britských Liberálních demokratů to dnes prohlásila předsedkyně strany Jo Swinsonová. Zopakovala, že případná vláda liberálů by první den ve funkci brexit zrušila. Strana, která dlouhodobě podporuje členství Británie v EU, má nyní v parlamentu 18 z 650 poslanců.

Státní zástupci nezávislejší než nezávislí? A na kom vlastně? Změna Ústavy není potřeba
Reflex | Ikonka času17. 9. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak už název napovídá, státní zástupce je zástupcem státu. Není to žádný soukromý, korporátní ani družstevní žalobce. A je to tak dobře. Poslankyně a exministryně školství Kateřina Valachová před pár dny představila svůj návrh změny Ústavy, podle kterého by měla být posílena nezávislost státního zastupitelství. Dle K. Valachové státní zastupitelství nemá být napříště řazeno do moci výkonné.

Pokračování příběhu služebnice jako kniha roku? Ještě ani nemáme vybráno, oponují pořadatelé Man Booker Prize
lidovky.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejmenované knihkupectví zbrkle určilo nový román Odkazy (The Testaments) spisovatelky Margaret Atwoodové za vítěze knižní ceny Man Booker Prize. Událost vyvolala pozdvižení na sociálních sítích a museli se k ní vyjádřit i pořadatelé soutěže. Další články k tématu:‚Atwoodová překonala nastavenou laťku.‘ Pokračování Příběhu služebnice boduje ještě před vydánímNávrat do Gileádu. Margaret Atwoodová píše pokračování Příběhu služebniceSpisovatel je jako kouzelník, říká spisovatelka Margaret AtwoodováPEN/Pinterovu cenu získala „veřejná intelektuálka“ Margaret AtwoodováMargaret Atwoodová chystá knihu, která má vyjít až za sto let

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z ANO, nechce poškodit stranu
idnes.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 17:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho podle vlastních slov vedla také snaha nepoškozovat ANO.Další články k tématu:V Jablonci se rozpadla koalice, kvůli sporu o střet zájmů primátoraVypnutí kamer v Jablonci prošetří policie, podle primátora jde o politikařeníPrimátor Jablonce demonstrativně vypnul městské kamery, koalice je v kriziJablonecký primátor je ve střetu zájmů, jeho firma žádá po městě miliony

Zastavení Babišova trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je zřejmě pravomocné
ČT24 | Ikonka času17. 9. 2019, 17:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zastavené stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho blízkých v úterý nejspíš nabylo právní moci. Do odpoledne proti rozhodnutí nikdo nepodal stížnost, přijít by ale ještě mohla poštou. V kauze Čapí hnízdo tak začíná běžet tříměsíční lhůta, ve které rozhodnutí žalobců mohou přezkoumat vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová nebo nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Jablonecký primátor Kroupa vystoupil z ANO, nechce ho spojovat se svým selháním
ČT24 | Ikonka času17. 9. 2019, 17:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, uvedl v úterý pro ČTK Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku.

Dal jsem jí jen šátek, řekl šéf ČEZ při procesu s Nečasovou. Kupování drahých dárků odmítli i další svědci
iHned.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 17:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000


‚Beru to jako své osobní selhání.‘ Po rozpadu jablonecké koalice vystupuje primátor města Milan Kroupa z ANO
lidovky.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 17:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl v úterý Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku.Další články k tématu:Praha nepotřebuje novou nemocnici, ale traumacentrum, míní Babiš. Naivní představa, reagoval HřibBabiš: Ke změně klimatu přistupujme racionálně. Když se nepřidají Čína a USA, je uhlíková neutralita nereálnáDůkazy v kauze Čapí hnízdo nesvědčily o spáchání trestného činu, říká státní zástupce ŠarochNebudeme měnit naši pozici ke Kosovu, prohlásil Babiš. ‚Nevidím k tomu žádný důvod‘

Nad Ostravou kroužil americký bombardér B-52
Novinky.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na ostravském letišti Leoše Janáčka v Ostravě v úterý odpoledne přistál strategický bombardér Boeing B-52 Stratofortress, který se zúčastní víkendových Dnů NATO. Akce se řadí mezi největší a nejvýznamnější bezpečnostní přehlídku v Evropě. Česko tímto způsobem připomíná 20. výročí od vstupu do NATO a 70. výročí od vzniku Severoatlantické aliance.

Tunisko bude mít nového prezidenta. Profesor, nebo mediální magnát?
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času17. 9. 2019, 17:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve druhém kole prezidentských voleb v Tunisku se proti sobě postaví univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd a mediální magnát Nabíl Karúí. S odkazem na dnešní prohlášení nezávislého volebního výboru o tom informovaly zahraniční agentury. Tunisané si v nedělních volbách vybírali z 26 kandidátů.

Johnson nezvládá ani sám sebe, referendum o brexitu by dnes dopadlo stejně, říká právník a sociolog Přibáň
iHned.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 17:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve Velké Bitánii se zvraty dějí ve dnech a hodinách, parlament může Johnsona zbrzdit, ale nemůže ho zastavit, karambol je brexit bez dohody, říká Jiří Přibáň, sociolog a právník z univerzity v Cardiffu.
Druhé referendum by neřešilo vůbec nic, jen by dál polarizovalo společnost, v Británii se hroutí politické strany, je to velká příležitost pro populisty jako je Boris Johnson, dodává.

ANALÝZA: Bumerang v dodávkách ropy. Saúdové mají po útocích o čem přemýšlet
idnes.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 17:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud vás svět vnímá jako spolehlivého a zároveň nejdůležitějšího producenta strategické suroviny, můžete si dovolit ledacos a ledacos vám i projde. Co se ale stane s vaším vlivem a kolik vám toho (ne)projde, pokud na vás přestane být spolehnutí? Pak budete postradatelní a nahraditelní. Brzy se o tom mohou přesvědčit Saúdové.

Vydíral a fyzicky napadl svého zaměstnance, skončil s podmínkou
Denik.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 17:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zaměstnavatel v Uherském Hradišti chtěl od svého zaměstnance zpět peníze. Pracovník skončil v nemocnici, šéf s podmínkou  

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z ANO
ceskenoviny.cz | Ikonka času17. 9. 2019, 17:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jablonec nad Nisou - Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také...

„Dal jsem jí tašku pro psa a šátek.“ Svědci tvrdí, že Nečasové luxusní dary nevěnovali
ČT24 | Ikonka času17. 9. 2019, 17:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokračuje kauza údajného krácení daní, jehož se podle obžaloby dopustila Jana Nečasová, dříve Nagyová. Soud si předvolal lidi, kteří údajně někdejší šéfce kabinetu expremiéra Petra Nečase (ODS) dávali luxusní dary v celkové hodnotě zhruba deset milionů korun. Svědci, například šéf ČEZu Daniel Beneš, ale odmítli, že by od nich Nečasová nějaké luxusní věci dostávala.

Zemské jádro rotuje jinak, než zbytek zeměkoule. Ale jak?
Tiscali-zprávy | Ikonka času17. 9. 2019, 17:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rotace zemského jádra je jednou z největších záhad geofyziky. Především proto, že jádro nelze studovat zblízka.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Vrátit se nahoru