Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4623 článků.|

Zpravodajství

S Čínou vláda pro Dukovany už nepočítá, Rusko ale jako riziko nevnímá, řekl Rakušan
aktuálně.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 15:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda by měla naslouchat bezpečnostním službám a neměla by pustit do zakázky firmy z nedemokratických a nestabilních zemí, tvrdí část opozice.

Čeští vědci jsou o krok blíže k výrobě umělého masa za přijatelnou cenu
E15-politika | Ikonka času27. 1. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Bene Meat Technologies (BMT) se stala prvním českým start-upem, který se zapojil do celosvětového závodu o to, kdo první přijde s technologií na výrobu umělého masa. Mělo by se tak stát v řádu několika let, tvrdí Roman Kříž, předseda představenstva BMT. 

S čerstvým řidičákem naboural. Za smrt dvou lidí si odsedí dva roky
tnbiz.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čerstvý držitel řidičského průkazu vyrazil do provozu s autem svých rodičů a zavinil tragédii. To ho nakonec připraví o svobodu. Kvůli řidičské chybě vjel do protisměru, kde v plné rychlosti naboural dvě auta. Bilance srážky byla děsivá. "Dva lidé na místě zemřeli," konstatovala Michaela Bothová, mluvčí jihomoravské záchranné služby. "Další dva těžce zraněné jsme museli z trosek vystříhat," doplnil Filip Venclovský, mluvčí jihomoravských hasičů. 
Daniel (19) nezvládl řízení a boural. Jeden mrtvý, tři těžce zranění

 Dnes dvacetiletého mladíka trápí výčitky. U soudu ve středu  jen těžko skrýval slzy. Sama obhájkyně popisovala jeho případ jako varování pro všechny nezkušené řidiče. "Je to noční můra všech rodičů, kteří mají děti v tomto věku. Že se dostanou do situace, kterou prostě nezvládnou," řekla obhájkyně obžalovaného Hana Bartasová. Mladý řidič bude za svou chybu pykat dva roky za mřížemi. Podle soudu se dopustil usmrcení z nedbalosti.

V USA vychází kniha českého ilustrátora Petra Síse o Wintonovi
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
U příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holokaustu vychází anglicky v New Yorku a v Londýně nová kniha oceňovaného česko-amerického výtvarníka a spisovatele Petra Síse Nicky & Věra. Kniha věnovaná příběhu zachránce stovek českých dětí Nicholase Wintona česky vyjde na podzim 2021 v nakladatelství Labyrint, ve stejné době pak vyjde také například v Německu, Francii, Jižní Koreji a v Číně.

Vakcíny v Česku docházejí. Přerušte očkování první dávkou i rezervace, doporučuje nemocnicím ministerstvo
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo zdravotnictví doporučilo přerušit na dva týdny očkování proti covidu-19 první dávkou a pozastavit rezervace. Vyhodnotit situaci v konkrétním regionu musí primárně krajský koordinátor, řekla ve středu mluvčí ministerstva Barbora Peterová.

YouTube blokuje Trumpa na neurčito, Giulianimu zakázal vydělávat
Tyden-zahraniční | Ikonka času27. 1. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Internetová platforma pro sdílení videí YouTube prodloužila účtu amerického exprezidenta Donalda Trumpa na neurčito zákaz nahrávat nová videa.

Ministerstvo doporučilo zastavit očkování první dávkou. Není dost vakcíny
Denik.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo zdravotnictví doporučilo přerušit na dva týdny očkování proti covidu-19 první dávkou a pozastavit rezervace. Vyhodnotit situaci v konkrétním regionu musí primárně krajský koordinátor, odpověděla dnes na dotaz ČTK mluvčí ministerstva Barbora Peterová.

Putin při davoském fóru uvítal prodloužení smlouvy START 3
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času27. 1. 2021, 14:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský prezident Vladimir Putin dnes při virtuálním setkání v rámci davoského Světového ekonomického fóra uvítal prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010. Podle agentur ale také mimo jiné varoval před nebezpečím nového světového konfliktu nebo před politikou sankcí, jež podle Putina skrývá riziko jednostranného použití síly.

Ministerstvo doporučilo přerušit očkování první dávkou kvůli sníženým dodávkám vakcín
E15-politika | Ikonka času27. 1. 2021, 14:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo zdravotnictví doporučilo přerušit na dva týdny očkování proti COVID-19 první dávkou a pozastavit rezervace. Důvodem je snížení a zpoždění dodávek vakcín výrobci. Vyhodnotit situaci v konkrétním regionu ale musí podle rezortu primárně krajský koordinátor očkování. Uvedla to mluvčí ministerstva Barbora Peterová.

Končící náměstek Šedo: Ministr neměl čas na nic jiného než covid
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve funkci náměstka ministra zdravotnictví pro zdravotní péči vydržel někdejší děkan 1. Lékařské fakulty UK Aleksi Šedo necelých pět měsíců. V úterý šéf resortu Jan Blatný (za ANO) nečekaně ohlásil jeho konec. Šedo se tak stal již několikátým člověkem, který za poslední týdny na ministerstvu skončil. „Nepodařilo se nám k sobě najít cestu. Měl jsem pocit, že agenda a moje práce nejsou vnímány jako tak důležité,” řekl v rozhovoru pro Novinky ke svému konci Šedo. Dodal také, že obdržel velké množství gratulací, že končí a vydržel tak dlouho.

Jak se projevuje nákaza britskou mutací: Lidé více kašlou, čich jim ale často funguje
aktuálně.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle britského průzkumu se liší projevy u pacientů, kteří se nakazili původním covidem-19 a mutací.

Husák bude od února v útvaru policejního vzdělávání. Po kauze teplické oslavy o přeložení požádal sám
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Ve středu sdělila mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní o přeložení sám požádal.

Odolala císaři i komunistům, nyní se originální pouť dočkala ochrany
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už od dob císaře Josefa II. se do Žarošic na Hodonínsku scházejí poutníci na Zlatou sobotu. Unikátní duchovní i folklorní událost vyniká procesím mariánských soch. Před měsícem se zařadila na seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Jihomoravského kraje.

Blatný odmítá, že by bylo potřeba zastavit očkování. Až tak málo vakcín nemáme, říká
ČT24 | Ikonka času27. 1. 2021, 14:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se ohradil proti tomu, že by se mělo přerušit očkování proti covidu-19. Upozornil ale na to, že termínů k očkování je v současnosti méně. Blatný tak reagoval na zprávy o tom, že jeho resort doporučil přerušit na dva týdny očkování proti covidu-19 první dávkou a pozastavit rezervace termínů. Důvodem je nedostatek vakcíny a nutnost podání druhé dávky těm lidem, kteří už dostali první.

Husáka přesunou na „trestnou lavici“, útvar vzdělávání
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Končící šéf liberecké krajské policie Vladislav Husák podal ve středu podle předchozí domluvy s policejním prezidentem Janem Švejdarem písemně rezignaci na ředitelskou funkci kvůli své účasti na sobotní oslavě narozenin někdejšího vlivného člena ČSSD Petra Bendy v jeho teplickém hotelu Prince de Ligne. Od února by měl nastoupit na útvar policejního vzdělávání.

Patnáctiletý řidič ujížděl a na náledí havaroval. Marně prchal po svých
tnbiz.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stalo se to o půl dvanácté večer, tedy v době, když už přes dvě hodiny platil zákaz vycházení. Silnice tedy byly prázdné a po nich jelo široko daleko jen jedno auto. Policejní hlídka se proto rozhodla auto zastavit a řidiče zkontrolovat. Hlídkový vůz rozblikal majáky a čekal, že vozidlo přibrzdí a zastaví u krajnice. Řidič však sešlápl plyn a asi půl kilometru policistům ujížděl. Honička by asi pokračovala, kdyby auto po smyku na náledí nehavarovalo. Řidič z něj vyskočil a dal se na útěk. 
Hlídka se nestačila divit. Po dálnici se řítil pětiletý chlapec

 Patnáctiletý chlapec ale daleko nedoběhl. Ačkoli ještě tři roky nemá nárok na řidičák, už ho čeká několikatisícová pokuta za porušení zákona o provozu na silnicích. O její přesné výši rozhodně až správní orgán. Policisté zjišťují, kde kluk k autu přišel. Havárie na ledě naštěstí nikoho nestála život ani zdraví a při smyku nevznikla ani žádná škoda. 
Hoch (11) sedl do auta, ale daleko nedojel. Škoda je 40 tisíc!

 Podobný případ se stal před pár dny také na severu Čech. Strážníci v Ústí nad Labem si všimli řidiče, který vjel do zákazu vjezdu. Za volantem seděl 16letý mladík, vedle o rok mladší dívka. Vzápětí se ukázalo, že právě ona tajně vzala klíče od auta svému otci.

Belgie v obavách z mutací zavírá hranice a zvažuje omezení škol
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času27. 1. 2021, 14:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ačkoli se v Belgii v současnosti šíří koronavirus pomaleji než ve většině evropských zemí a na lidech je patrná únava z mnohaměsíčních zákazů a omezení, čeká je ode dneška další zpřísnění. Vláda ve snaze zabránit množení nakažlivějších mutací viru zakázala lidem opouštět zemi, pokud to není nezbytné.

Dokdy bude omezená výuka? Žáci by se mohli za speciálních podmínek vrátit do škol
E15-politika | Ikonka času27. 1. 2021, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Návrat žáků do škol by měl přijít tehdy, až budou podmínky k jeho trvalému udržení. Od 1. února je pravděpodobné otevření malotřídních škol. V případě úvah o závěrečných ročnících základních a středních škol bude záležet na tom, jak vývoj epidemie posoudí ministerstvo zdravotnictví. Ve Sněmovně to uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Podle něj by se v únoru mohlo do škol vrátit víc žáků, pokud by se ve školství začaly využívat takzvané kloktací testy na covid-19.

Častější kašel a únava, čich zůstává. Jak poznat nákazu britskou mutací
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lidé nakažení britskou mutací koronaviru mají častěji kašel, bolí je v krku a jsou unaveni. V porovnání s původní variantou covidu se u nich méně často projevuje ztráta chuti a čichu, uvádí agentura Reuters s odvoláním na Britský statistický úřad (ONS).

Zastavte očkování první dávkou i rezervace, doporučuje ministerstvo
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo zdravotnictví doporučilo přerušit očkování 1. dávkou vakcín. Měly by podle něj být rovněž zastaveny rezervace termínů na očkování, uvedla ve středu mluvčí resortu Barbora Peterová. Rozhodnutí o postupu je podle ní na krajských koordinátorech.

Respirátory FFP2 budou vládou zřejmě jen doporučené
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Povinné nošení respirátorů FFP2 v místech, kde se schází více lidí, jako třeba v obchodech nebo hromadné dopravě, nebude. Ve středu to projedná vláda, zřejmě ale podle všeho zůstane jen u doporučení. „U nás se nikdy nemluvilo o tom, že to bude povinné,“ řekl Právu premiér Andrej Babiš (ANO).

Vznikne speciální skupina, která prověří úmrtí na covid. Kvůli statistikám
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Jan Blatný nedávno ve Sněmovně pronesl, že evidence obětí v tuzemsku je příliš poctivá. „Přímo na covid zemřela jen třetina z vykázaných obětí,“ dodal Blatný. Právě takových výroků ministra zneužívají lidé, kteří pandemii zlehčují. Nyní si na statistiku úmrtí má posvítit skupina lékařů pod vedením náměstka Vladimíra Černého.

Plaga: Návrat do škol v únoru? Pomohly by kloktací testy
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Návrat žáků do škol by měl přijít tehdy, až budou podmínky k jeho trvalému udržení. Od 1. února je možné otevřít malotřídky. U závěrečných ročníků ZŠ a SŠ bude záležet, jak vývoj epidemie posoudí ministerstvo zdravotnictví. Uvedl to ministr školství Robert Plaga (za ANO). Podle něj by se v únoru mohlo do škol vrátit více žáků, pokud by se ve školství začaly využívat tzv. kloktací testy na covid.

Blatného resort se drolí, ve vedení ministerstva končí klíčoví pracovníci nebývale rychle
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 14:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to jako v říkance o deseti malých černoušcích, kteří postupně odpadají, až nikdo nezbude. Po nástupu Jana Blatného (za ANO) do čela ministerstva zdravotnictví odcházejí nebo jsou odejiti klíčoví pracovníci v nebývalém kvapíku.

Politika USA podle Tálibánu a Íránu prodlužuje afghánskou válku
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času27. 1. 2021, 14:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spojené státy svou politikou přispívají k prodlužování války v Afghánistánu. Shodli se na tom při svém dnešním setkání v Teheránu tajemník íránské bezpečnostní rady Alí Šamchání a zástupe afghánského hnutí Tálibán Abdul Ghání Baradar. S odkazem na íránskou státní televizi o tom informovala agentura AP.

Rodina Radovana Krejčíře vnucuje slavnou vilu v Černošicích státu
E15-politika | Ikonka času27. 1. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolem opuštěné a vyhořelé černošické vily uprchlého zločince Radovana Krejčíře se začala nová hra. Krejčířova manželka Kateřina se snaží nemovitosti zatížené exekucemi zbavit ve prospěch státu. Na začátek února přitom exekutor plánoval další pokus o vydražení vily, v níž měl Krejčíř kdysi i žraloka. Z domu Krejčíř v roce 2005 uprchl přímo během policejní razie. 

Karel Steigerwald: Převezmou Němci řízení koronavirové krize u nás? Nejde to, ale v roce 1989 to šlo.
Reflex | Ikonka času27. 1. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Datový inženýr Ludwig má dobrý nápad. Protože česká vláda není schopná koronavirovou krizi zvládat a dává přednost sebepropagaci před poučením z chyb, navrhuje, aby krizové řízení převzal německý Institut Roberta Kocha, který patří v této problematice k nejlepším na světě. Podle ministra Hamáčka není možné, aby krizové řízení převzal jiný stát. Kochův ústav ovšem není stát, nýbrž vědecké pracoviště, zatímco Hamáček se bojí nekonečné ostudy, která by českou vládu postihla.

V lednu definitivně skončí papírové dálniční známky, elektronických se prodal už milion
Tyden-domácí | Ikonka času27. 1. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prodeje nových elektronických dálničních známek překonaly po necelých dvou měsících od spuštění první milion prodaných kusů za přibližně 1,5 miliardy korun.

Petříček jednal se startupy. Resort zahraničí může pomoct při jejich expanzi
aktuálně.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Startupům by při expanzi pomohlo zrychlení administrace, MZV též může přispět informacemi např. o certifikacích na zahraničních trzích, řekl Petříček.

Kellner podruhé zkouší převzít Monetu. Její akcionáři jsou ale proti a nešetří silnými slovy
Euro | Ikonka času27. 1. 2021, 13:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Není to tak dávno, co se finanční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Vrátit se nahoru