Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 6611 článků.|

Zpravodajství

Jak donutit muže, aby víc pečovali o potomky? Finsko představilo plán
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času7. 2. 2020, 18:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Finská vláda v čele s premiérkou Sannou Marinovou navrhla, aby matky a otcové měli po narození dítěte oba nárok na stejně dlouhou placenou rodičovskou dovolenou. Tento týden představila změny v systému sociálních dávek, podle nichž by každý z rodičů měl nárok na 164 dní placeného volna, což je celkem 14 měsíců, informoval server BBC.

Česko jako velmoc supermarketů. Konkurence likviduje menší původní obchody
ČT24 | Ikonka času7. 2. 2020, 18:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prodejen spadajících pod velké obchodní řetězce je v současnosti v České republice více než 1500. Jejich síť v přepočtu na obyvatele je jedna z nejhustších na světě. Pořád přitom přibývají nové a firmy neplánují omezení expanze ani v příštích letech. Ve velkých městech ale už chybí příhodné pozemky. Nákupní parky se tak přesouvají do menších sídel a konkurují původním místním prodejnám.

EK zveřejní dopis, ve kterém radil Oettinger Babišovi, jak se zbavit možného střetu zájmů
lidovky.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 18:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská komise zveřejní text dopisu, který bývalý eurokomisař Günther Oettinger předloni poslal premiérovi Andreji Babišovi. Informoval o tom v pátek úřad evropské ochránkyně veřejných práv, která komisi k publikaci dopisu vyzvala. Někdejší komisař pro rozpočet Babišovi psal v souvislosti s dotacemi pro skupinu Agrofert a prověřováním jeho možného střetu zájmů.

Další články k tématu:Babiš: Komise nemá autoritu na výklad českých zákonů. Chce počkat na vyjádření ministryně DostálovéBabiš je podle auditu ve střetu zájmů, píše týdeník. Jde o finální verzi, tvrdí Evropská komiseSenátor Wagenknecht žádá soudy, aby prověřily vznik Babišových svěřenských fondůNovela, která má umožnit nahrazení premiéra v čele rady pro fondy EU, prošla do závěrečného kolaEvropská komise potvrdila, že dostala odpověď Česka na předběžný audit k Babišovi

Kremlík odchází z ministerstva, výpovědní lhůtu mít nebude
Eurozpravy-domácí | Ikonka času7. 2. 2020, 18:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý ministr Vladimír Kremlík na ministerstvu dopravy skončil. Úřad přehodnotil své původní stanovisko a pro odvolaného ministra neuplatnil dvouměsíční výpovědní lhůtu. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva František Jemelka. Původně ministerstvo vůči Kremlíkovi postupovalo podle pravidel pro výpověď ze zákoníku práce, nyní bude uplatňovat pravidla určená pro představitele státní moci. Kremlík tak dostane pouze odchodné.

Praha zřejmě přejmenuje náměstí u ruské ambasády po zavražděném opozičním politikovi Němcovovi
lidovky.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 18:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražské náměstí Pod kaštany, kde sídlí ruské velvyslanectví, zřejmě nově ponese jméno zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova. Předseda klubu Spojených sil Jiří Pospíšil v pátek na twitteru uvedl, že TOP 09 přejmenování podpoří, a primátor Zdeněk Hřib (Piráti) serveru Aktuálně.cz řekl, že změna má v koalici dostatečnou podporu a rada města by o ní mohla hlasovat ještě do konce měsíce.Další články k tématu:Maďaři proti nám tvrdě bojovali, na rozdíl od vás, říká ruský historik. Zorganizoval fórum pod záštitou ZemanaSmrt lídra opozice za 15 milionů rublů. Soud shledal vinnými pět Čečenců za Němcovovu vraždu‚Trolling‘ Rusů Kongresem se blíží. Ambasáda v USA má být na Náměstí Borise NěmcovaTouha Rusů po tvrdé vládě je urážející mýtus, říká opozičník, který přežil dvě otravyRuský opoziční politik Kara-Murza opustil nemocnici. Z otravy se zotavuje v zahraničí'Bitva o květiny' v Moskvě trvá. Památník zavražděného Němcova bleskově zničili

Kremlík na ministerstvu dopravy skončil, nedostal ani dvouměsíční výpovědní lhůtu
aktuálně.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 18:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý ministr dostane pouze odchodné.

Záludné "pivní" DPH budí vášně. Podle Schillerové se chaos nekoná
tnbiz.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 18:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Kauza pivní džbánky", kterou rozvířili uživatelé na twitteru, je podle Schillerové absurdní. Stejný názor vyjádřila i ohledně tabulky, která se objevila na sociálních sítích. Vyvrací i rozšířenou informaci o trojí dani. Podle ministryně financí se piva, o které přispěvatelé bojují, týkají sazby DPH pouze dvě – 10 a 21 %. Třetí sazba 15 %, týkající se nealkoholických nápojů, se piva týkat nemá. Tato informace okamžitě urazila zastánce nealkoholického piva, kteří se shodují na tom, že "nealko pivo je taky pivo". esk vlda, jmenovit @alenaschillerov, zjednoduuje da z pidan hodnoty.Podnikatel plou a finann kontroly se t... pic.twitter.com/xP58xB8mHg— Michal Blha (@michalblaha) February 4, 2020  "V čem je tabulka manipulativní. Je nepravdivá? Nemohou tyto situace nikdy nastat? Já si chodím každou sobotu s vlastním džbánem pro čepované nealko. Večer si dám pěkně točené a sednu na terasu. Prostě pohoda. Tak co mi nyní řekne hospodský?" zajímá se na twitteru uživatel Majestatix. 
Jedno pivo, tři různé DPH. Poslední vlna EET přináší akorát zmatek

 "Zásadní změna je ta, že od 1. 5. vstupuje v účinnost zákon o evidenci tržeb a součástí tohoto zákona je novela zákona o DPH. A tam mimo jiné se snižuje DPH na stravovací služby, nealkoholické nápoje, včetně točeného piva a my nemůžeme do snížené sazby dát alkohol, prostě to nám zakazuje směrnice Evropské unie. DPH je harmonizovaná daň, nemůžeme si prostě dělat, co chceme. Alkohol nemůžeme dát do snížené sazby, pokud není součástí stravovací služby. Takže jsme se rozhodli tam dát točené pivo," vysvětluje ministryně financí Alena Schillerová. 
EET zasáhne kadeřnice i právníky. Různé DPH u piva Schillerová hájí

 Jako stravovací službu definuje takový podnik, kde si návštěvník může k zakoupenému nápoji dopřát i nějaký ten doprovodný komfort, například možnost posezení. K základnímu rysu stravovací služby náleží také obsluha, zázemí, nebo například toaleta. Z toho důvodu, že stánky obvykle tyto možnosti nemají, nebyl podle Schillerové do první vlny EET zařazen stánkový prodej. 
Osud ministra za ANO je nejasný. Metnar musí vysvětlit další zakázku

 Pro to mají strávníci zřejmě pochopení, rozčilují se ale nad vyjádřením, že jiná situace než dát si pivo přímo v podniku, nebo si ho koupit s sebou domů, nemůže nastat. Ministryně se ptají, jestli vůbec někdy navštívila nějakou vesnickou restauraci či podobný podnik, nebo jestli někdy přišla do styku s prací v restauraci. Jako argument používají běžnou situaci, kdy je podnik plný, k tomu se přidá pár hlučných návštěvníků, nebo například nějaký hrubián, co si na obsluhu zatouží vylít zlost. Soustředění se na to, jaké DPH zadat na kase, je pak podle vyjádření další komentující ztraceno. Mm tahk, ne asi pic.twitter.com/LzSRd3PZ2W— Kerberos11 (@Kerberos111) February 6, 2020  "Nevím, kdo takové konstrukce vymýšlí," brojí dál proti "netabulkovým" situacím Schillerová, "Prostě pokud máte lahvové nebo plechovkové pivo, koupíte si ho v restauraci, tak je to klasické zboží se základní sazbou. Když si dáte točené pivo v restauraci, tak tam bude snížená sazba. Prostě jinak to není možné udělat." Zároveň ale přiznává, že si není jistá, jaká sazba by u "džbánkového" piva byla. Uznává i to, že podobnou situaci ani není možné řádně zkontrolovat a dodává, že je v tomto případě na místě používat selský rozum. Ministerstvo financí podle Schillerové chtělo zavést změnu DPH už dříve, prosadit se ji v poslanecké sněmovně ale podařilo až nyní. 
Volby by vyhrálo ANO, posílila i ODS. Na hraně balancují čtyři strany

 Změnu sazby DPH hájí i Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky. "Myslím si, že každé snížení daně je správné. V systému se to dá velmi snadno ošetřit. Rozdílné sazby DPH nejsou vůbec nic nového. V gastronomii fungovaly takhle i v minulosti, například u potravin a pokrmů a dneska je to stejně tak. Dneska mají dvě sazby ty pokrmy podle toho, jestli si je vezmete s sebou, někdo vám je pošle, nebo si je sníte v restauraci. Většina venkovských restaurací není plátcem DPH, takže se jich toto vůbec netýká. Není problém, pokud někdo je restauratér a je plátcem DPH, nastavit dvě nebo i tři sazby DPH. Takže vůbec bych se tím netrápil, myslím, že to dostává mnohem větší pozornost, než si to zaslouží. Lidé si budou moct chodit se džbánkem pro pivo i nadále," ujišťuje strávníky Stárek. Rozhodn nehroz, e by zkaznk nevdl, kolik zaplat za pivo. Vtina podnikatel v pohostinstv snen DPH vt. Nezaznamenali jsme dn negativn ohlas od naich len, stejn jako dn problm s technickou ppravou na zmnu. (z tisk. zprvy Asociace hotel a restaurac)— Alena Schillerov (@alenaschillerov) February 6, 2020  Asociace podle Stárka bude pořádat i rozsáhlý workshop pro své členy. Rozdílné sazby DPH se dle jeho slov netýkají jen piva, ale i hotelů, například víkendových pobytů nebo polopenzí a ubytování se snídaní. Na workshopu zájemců odborníci z oboru zodpoví případné dotazy. Brožurku v duchu "jak na to" podle mluvčího Michala Žurovce vydalo i ministerstvo financí. V té je podle jeho slov uvedeno vše, co plátci DPH k 1. květnu potřebují znát.

Podřízená plnila pokyny falešného šéfa. Firma z Uherského Hradiště přišla o tři čtvrtě milionu
Český rozhlas | Ikonka času7. 2. 2020, 18:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Uherskohradišťští kriminalisté se od pondělí zabývají podvodným jednáním neznámého pachatele, který z firmy získal sedm set šedesát tisíc korun.

Praha chce pojmenovat náměstí u ruské ambasády po zavražděném Němcovovi
Hospodářské noviny | Ikonka času7. 2. 2020, 18:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražské náměstí Pod Kaštany, kde sídlí ruské velvyslanectví, zřejmě nově ponese jméno zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova. Předseda klubu Spojených sil Jiří Pospíšil v pátek na twitteru uvedl, že TOP 09 přejmenování podpoří, a...

Praha chce pojmenovat náměstí u ruské ambasády po zavražděném Němcovovi
iHned.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 18:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražské náměstí Pod Kaštany, kde sídlí ruské velvyslanectví, zřejmě nově ponese jméno zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova. Předseda klubu Spojených sil Jiří Pospíšil v pátek na twitteru uvedl, že TOP 09 přejmenování podpoří, a...

Kdo je Buttigieg, překvapení z Iowy? Nový Obama, který může vyzvat Trumpa
idnes.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 18:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V prvních demokratických primárkách před podzimními americkými volbami si nečekaně dobře vedl někdejší starosta South Bendu v Indianě Pete Buttigieg, který porazil dosavadní favority. Komentátoři o něm hovoří jako o novém Baracku Obamovi. I když je kampaň teprve na startu, výsledky v Iowě v nedávné minulosti často kandidáta demokratů určily. Další články k tématu:Hlasy z Iowy jsou sečteny, Buttigieg porazil Sanderse o desetinu procentaKOMENTÁŘ: Amerika po primárkách v Iowě aneb Když demokratům nejdou počtyDemokratické primárky v Iowě ovládl Buttigieg. Biden je na čtvrtém místěFiasko, rýpl si Trump do demokratů. Volební start v Iowě měl technické potížeA to je ta země česká: Iowa, kde začnou americké volby

Úřad chce sledovat poruchové tramvaje 15T, jinak provoz v Praze zakáže
idnes.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 18:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Drážní úřad uznal kroky pražského dopravního podniku, které podnikl v rámci úpravy defektních kol u tramvají 15T. Tento typ kvůli vadným gumovým segmentům několikrát vykolejil a hrozilo, že tramvaje budou muset jezdit pomaleji. Dopravní podnik ale bude muset dodržovat nové podmínky, jinak úřad tento typ vozů zakáže. Další články k tématu:Pražské tramvaje pomalejší nebudou, dopravní podnik vyřešil defekty kol

Krypto-graf týdne: Bitcoin na čtvrtletním maximu, jde prý o finanční lék na koronavirus
E15-politika | Ikonka času7. 2. 2020, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kryptoměna bitcoin prochází nejlepším obdobím za poslední dobu. Její cena je nejvýše od října, počty potvrzených transakcí dosahují dokonce pětiměsíčního maxima.

Zranitelnost civilizace očima dvou umělců. Rudolfinum vystavuje díla Borremanse a Claerbouta
lidovky.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Galerie Rudolfinum se soustřeďuje nejen na osobnosti českého,
ale i zahraničního umění, přináší jejich retrospektivy nebo tematické výstavy, v Praze doplňuje program Národní galerie a Galerie hlavního města Prahy. Tentokrát se tu setkáváme s tvorbou dvou zralých zahraničních umělců, kteří citlivě reagují na stav současné společnosti s naznačením historických souvislostí.Další články k tématu:Portréty obrané o příběhy. Výstava v Císařské konírně není dotažená do konceVýmluvná koláž z šedi 80. a 90. let. Výstava k výročí sametové revoluce připomíná ošklivost přelomových dekádKamil Lhoták se dostal na černou listinu komunistů. Malíře připomíná výstava na zámku HlubokáSíla a energie štíhlých soch. Giacomettiho výstava v Národní galerii je výsledkem systematické prácePablo Picasso a španělský exodus. Důkladně připravená výstava by rezonovala i u nás

Ústeckou Spolchemii ovládl Kaprain finančníka Karla Pražáka. Odsouhlasil to antimonopolní úřad
Hospodářské noviny | Ikonka času7. 2. 2020, 17:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Firma AB-Credit ze skupiny Kaprain finančníka Karla Pražáka může získat výlučnou kontrolu ve Spolku pro chemickou a hutní výrobu (Spolchemie). Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom v pátek informoval v tiskové zprávě....

Tornáda, chumelenice, záplavy. Počasí pustoší východ USA, pět mrtvých
Eurozpravy-domácí | Ikonka času7. 2. 2020, 17:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Východ USA od jihu až po Novou Anglii zasáhla silná bouře, která si vyžádala již nejméně pět obětí a kvůli níž je na 300.000 domácností a podniků bez proudu. Bouři provázel vítr o rychlosti až 100 kilometrů za hodinu a silný déšť a sněžení. Ve státě Mississippi na jihu země v posledních dnech zaznamenali několik desítek tornád. Na některých místech napadlo přes noc přes 20 centimetrů sněhu, jinde úřady varují před možnými záplavami, napsala agentura AP.

VIDEO: Na Gala show se představí stepařská esa i hvězdy StarDance
idnes.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 17:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pražské La Fabrice se v sobotu setkají stepaři z celého světa na speciální Gala Show. Akce, která je součástí prvního ročníku Tap Dance Prague Fest, ozvláštní několik známých tváří z pořadu StarDance.Další články k tématu:VIDEO: Vítězka StarDance tančí mezi politiky a drony v ModelářiÚčast ve Stardance byl obrovský splněný sen, řekla Kubařová v Rozstřelu

Společnost AB-Credit z Pražákovy skupiny Kaprain může výlučně kontrolovat Spolchemii
iHned.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 17:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Firma AB-Credit ze skupiny Kaprain finančníka Karla Pražáka může získat výlučnou kontrolu ve Spolku pro chemickou a hutní výrobu (Spolchemie). Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom v pátek informoval v tiskové zprávě....

Mladík hazardoval se životem. V podnapilém stavu si lehl na koleje
Denik.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 17:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Opilý mladík v kolejišti v blízkosti Rájce-Jestřebí jen těsně unikl sražení rozjetým vlakem. O případu z minulé soboty informovali policisté v pátek

Hádka kvůli dolu Turów. Brabec selhal? Pirátka Balcarová tepe ministra
Eurozpravy-domácí | Ikonka času7. 2. 2020, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předsedkyně sněmovního výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti) dnes zkritizovala ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), že k Evropské komisi (EK) nepodal oficiální stížnost kvůli polskému plánu na rozšíření hnědouhelného dolu Turów. Podle Brabce ale unijní legislativa něco jako stížnost státu nezná. Státy mohou oficiální cestou jednat s komisí, aby řízení pro porušení unijního práva zahájila, a to ministerstvo činí, napsal ČTK ministr.

Hádka kvůli dolu Turów. Brabec selhal? Pirátka Balcarová tepe ministra
Eurozpravy-domácí | Ikonka času7. 2. 2020, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předsedkyně sněmovního výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti) dnes zkritizovala ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), že k Evropské komisi (EK) nepodal oficiální stížnost kvůli polskému plánu na rozšíření hnědouhelného dolu Turów. Podle Brabce ale unijní legislativa něco jako stížnost státu nezná. Státy mohou oficiální cestou jednat s komisí, aby řízení pro porušení unijního práva zahájila, a to ministerstvo činí, napsal ČTK ministr.

Hádka kvůli dolu Turów. Brabec selhal? Pirátka Balcarová tepe ministra
Eurozpravy-domácí | Ikonka času7. 2. 2020, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předsedkyně sněmovního výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti) dnes zkritizovala ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), že k Evropské komisi (EK) nepodal oficiální stížnost kvůli polskému plánu na rozšíření hnědouhelného dolu Turów. Podle Brabce ale unijní legislativa něco jako stížnost státu nezná. Státy mohou oficiální cestou jednat s komisí, aby řízení pro porušení unijního práva zahájila, a to ministerstvo činí, napsal ČTK ministr.

Hádka kvůli dolu Turów. Brabec selhal? Pirátka Balcarová tepe ministra
Eurozpravy-domácí | Ikonka času7. 2. 2020, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předsedkyně sněmovního výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti) dnes zkritizovala ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), že k Evropské komisi (EK) nepodal oficiální stížnost kvůli polskému plánu na rozšíření hnědouhelného dolu Turów. Podle Brabce ale unijní legislativa něco jako stížnost státu nezná. Státy mohou oficiální cestou jednat s komisí, aby řízení pro porušení unijního práva zahájila, a to ministerstvo činí, napsal ČTK ministr.

Náměstí před ruskou ambasádou ponese jméno Borise Němcova. Primátor Hřib vyjednal návrhu podporu
Český rozhlas | Ikonka času7. 2. 2020, 17:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha přejmenuje náměstí Pod kaštany, na kterém leží ruská ambasáda, na náměstí Borise Němcova. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) nic nebrání tomu, aby se návrh odhlasoval, s koaličními partnery je domluvený. Se změnou podle serveru Aktuálně.cz nově souhlasí i místopisná komise. Rada města o tom chce hlasovat na konci února.

Po honičce skončilo auto v řece! Řidiče stále hledá policie
tnbiz.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 17:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Černé audi se slovenskou SPZ ujíždělo policistům několik kilometrů. Hlídka řidiče zastavila při náhodné kontrole. Auto jelo v tu chvíli směrem do českého vnitrozemí z nedalekého Slovenska. "Vzhledem k tomu, že se jednalo o cizince, hlídka chtěla všechny pasažéry ztotožnit, oni u sebe ale neměli žádné doklady," popsala mluvčí policie Simona Kyšnerová. Řidič najednou šlápl na plyn a začal ujíždět. Rychlou jízdu ale nezvládl a s autem sjel do řeky Olšavy. "Osádka se pokusila z místa utéct, nám se postupně podařilo omezit na svobodě pět spolujedoucích," doplnila Kyšnerová. 
Opilý řidič nevybral zatáčku. Naboural pět aut, pak se potácel a usmíval

 Záchranáři ošetřili čtyři zraněné a převezli je do nemocnic v Uherském Hradišti a Zlíně. Policisté zadrželi celkem pět cizinců, kteří se na Moravu dostali nelegálně. Kdo auto řídil, ale neprozradili. Po řidiči pátraly až do rána desítky policistů, psovodi i vrtulník s termovizí. Řidiči se ale podařilo zmizet. Případ si převzala cizinecká policie. Ta se bude snažit za pomoci tlumočníka zjistit, odkud se k nám pětice zadržených dostala.
 

Chaos v Iowě nebere konce. Za vítěze voleb se prohlásil Sanders
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času7. 2. 2020, 17:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kampaň senátora Bernieho Sanderse se prohlásila za vítěze pondělních stranických shromáždění, kde podle oznámených konečných výsledků v rozhodujícím přepočtu na delegáty těsně vyhrál bývalý starosta města South Bend v Indianě Pete Buttigieg.

Odvolaný Kremlík skončí okamžitě, na dopravě pro něj místo nenašli
tnbiz.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 17:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vladimír Kremlík nejprve skončil v pozici ministra dopravy, chvíli to ale vypadalo, že se pro něj na ministerstvu najde jiná funkce, hovořilo se například o úloze náměstka. Jenže nakonec neprošla ani ta a z dopravy odchází. Řešilo se ovšem, k jakému datu a s jakým odstupným. O původně plánované dvouměsíční výpovědní lhůtě si nakonec může nechat jen zdát, ministerstvo se rozhodlo rozloučit s ním okamžitě. 
Babiš chce spojovat ministerstva, ČSSD ani komunisty tím nepotěšil

 "Ministerstvo dopravy původně vycházelo z toho, že ministr je vedoucí organizační složky státu a považuje se tím pádem za vedoucího zaměstnance ministerstva dle zákoníku práce. Tedy že mimo ústavní funkci vzniká pracovní poměr jmenováním. Po konzultaci s Ministerstvem práce a sociálních věcí však svůj postup přehodnotilo," vysvětlil resort dopravy na svém webu. Bývalému ministrovi tak bude vyplacen naposledy lednový plat a po třech měsících jeden plat odchodného. Tedy pouze to, na co má nárok z titulu funkce ministra.

Opilý mladík chtěl udělat dojem na přítelkyni, stoupl si před nákladní vlak
idnes.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 17:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Touha vytáhnout se před přítelkyní málem stála život mladíka na Blanensku. Pod vlivem alkoholu se večer postavil na koleje před nákladní vlak, kterému stihl jen těsně uskočit. Vystrašený strojvedoucí si chvíli myslel, že muže opravdu srazil.Další články k tématu:Mladíka v Brně popálil proud. S kamarádem se fotil na střeše vlakuMladík z rozmaru položil na koleje betonový panel, rychlík ho rozbilŽena nevyužila podchod, při přecházení kolejí ji zachytil rychlík

Jedinečné pohlednice: Krásky z různých koutů světa na sto let starých snímcích
Reflex | Ikonka času7. 2. 2020, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V době internetu a sociálních sítí je posílání tradičních pohlednic pomalu na ústupu. A stejně jako se mění způsob komunikace, mění se i ideál ženské krásy. Na pohlednicích, které jako upomínka z cest vznikly kolem přelomu 19. a 20. století, se o tom můžete přesvědčit.

Praha plánuje pojmenovat náměstí před ruskou ambasádou podle Borise Němcova
Novinky.cz | Ikonka času7. 2. 2020, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha plánuje přejmenovat náměstí Pod kaštany, kde sídlí ruská ambasáda. Nově by mělo nést jméno po zavražděném ruském opozičním politikovi Borisi Němcovovi. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) by se tak mohlo stát u příležitosti pětiletého výročí od jeho zavraždění, tedy 27. února 2020.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Vrátit se nahoru