Celkem 5418 článků.|

Zpravodajství

Babiš má pokračovat v čele hnutí ANO, shodli se v krajích
Tyden-domácí | Ikonka času20. 1. 2019, 21:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krajské sněmy hnutí ANO, které nedělí skončily, jednomyslně podpořily, aby premiér Andrej Babiš pokračoval v čele hnutí. Na prvního místopředsedu většinou navrhly nynějšího prvního místopředsedu a šéfa poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka, nominaci ve svých krajích ale získala také středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál.

Většinu cen Trilobit dostaly dokumenty, bodoval i film Všechno bude
idnes.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 21:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Berouně se udílely výroční ceny Filmového a televizního svazu Trilobit. Tři ze čtyř hlavních trofejí si odnesly dokumenty, z hraných děl bodovala klukovská road movie Všechno bude. Anticenu mají členové Rady Českého rozhlasu.Další články k tématu:VIDEO: Písničkář Vladimír Merta zahraje nositelům ceny TrilobitRECENZE: Mluvící encyklopedie, kde je Toman jen jedna tvář na schůziRECENZE: Antitatíček Masaryk. Martin Huba v Hovorech s TGM čarujeRECENZE: Kdyby šel v kině vypnout zvuk. Krásné Planetě Česko chybí ticho

Hlavní cenu Trilobit získal dokument Čechoslováci v gulagu
ceskenoviny.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 21:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Beroun - Český filmový a televizní svaz FITES udělil Hlavní cenu Trilobit 2019 režisérce Martě Novákové za dokumentární sérii Čechoslováci v gulagu. Její trilogie připomíná tragickou...

Škoda po požáru v tunelu na D8 činí 15 milionů korun
Tyden-domácí | Ikonka času20. 1. 2019, 21:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Škoda po sobotním požáru v tunelu Panenská na dálnici D8 se vyšplhala na 15 milionů korun, informoval na twitteru mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Podle operačního důstojníka severočeských hasičů škoda 600 tisíc korun připadá na kamion, který v tunelu hořel. Příčina požáru zatím není známá.

V Moravskoslezském kraji byla vyhlášena smogová situace, podniky musí přijmout opatření
lidovky.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 21:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Meteorologové v neděli po 14:00 v aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka (kromě oblasti Třinecka) vyhlásili regulaci. Podniky musejí přijmout různá opatření, aby ještě více neznečišťovaly ovzduší. Už dopoledne tam meteorologové vyhlásili smogovou situaci. Obojí platí až do odvolání. Důvodem jsou vysoké koncentrace polétavého prachu v ovzduší. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).Další články k tématu:V celém Moravskoslezském kraji byly překročené smogové limity, situace se lepšíPlastový smog. Prohledejte šatník i koupelnu, brčka a vatové tyčinky za kalamitu nemohouSmog má podle studie vliv na poznávací schopnosti

Exploze nádrže v Kralupech: šest životů zřejmě vyhaslo kvůli lidské chybě
Denik.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 21:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předpoklady, že jednu z největších tragédií v historii moderního českého průmyslu má na svědomí lidské pochybení, se zřejmě potvrzují. Tyto spekulace se objevily už loni krátce po smrtící explozi jedné ze skladovacích nádrží na tankovacím pracovišti rafinerie Unipetrolu v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku.

TÝDEN OBRAZEM: Na koni přes plameny a lovec tuleňů z Grónska
idnes.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 21:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco v Indii chystají věřící rýžové pokrmy pro boha slunce, v Hondurasu živoří lovci humrů s pár dolary denně. V Indonésii léčí orangutany a v Grónsku zase loví tuleně. Podívejte se na výběr těch nejlepších fotografií ze zahraničních agentur za uplynulý týden.Další články k tématu:TÝDEN OBRAZEM: Oslavný tanec ve vodě, aukce tuňáků, a zlatá lebkaOBRAZEM: Třetí týden bez peněz. Americká muzea a parky zůstávají zavřenéTÝDEN OBRAZEM: Vyschlá přehrada, bitva s vejci, a osvětlený Kristus

S rakovinou je třeba rozmlouvat, radí onkoložka. Lékař nesmí brát naději
idnes.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 21:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V moderní době se zhoubný nádor objeví u každého čtvrtého člověka. S nádorem by lidé měli umět rozmlouvat a velmi důležité je se s chorobou vyrovnat. V moderní léčbě už jsou daleko lepší vyhlídky na vyléčení, hlavní je to nevzdávat, říká v rozhovoru onkoložka a psychoterapeutka Olga Dostálová.Další články k tématu:Pojišťovna odmítla hradit účinný lék na rakovinu, žena se chce souditV Řeži budou vyrábět lék pro pacienty s pokročilou rakovinou jaterŽena, které pojišťovna původně odmítla proplatit léčbu, podlehla rakoviněKonec dojíždění. Biologickou léčbu rakoviny nabídnou i okresní nemocniceTisíce žen ročně onemocní rakovinou prsu. Prevence může zachránit životySnažíme se zamezit šíření nádorových buněk v těle, říká oceněná bioložka

Egyptská armáda při operaci zabila 14 radikálů a našla tunu výbušnin
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času20. 1. 2019, 21:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Egyptské ozbrojené síly při operaci v odlehlé části Sinajského poloostrova zabily 14 islamistických ozbrojenců a zajistily přitom tunu výbušnin. Podle agentury AP to dnes sdělili nejmenovaní činitelé bezpečnostních složek.

Novým prezidentem Konga se stal Tshisekedi
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času20. 1. 2019, 21:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Konžský ústavní soud dnes oznámil, že prosincové prezidentské volby vyhrál Félix Tshisekedi. Informovala o tom agentura AP. Krátce předtím soud zamítl žádost poraženého kandidáta Martina Fayulua o přepočítání hlasů. Fayulu se nicméně prohlásil za právoplatného vítěze voleb a vyzval své stoupence k protestům. Konžská vláda už oznámila, že inaugurace nového prezidenta se bude konat v úterý. EU dala podle agentury AFP nad výsledkem voleb najevo pochybnosti.

Jak dostat Kosovo do EU? Thaçi chce výměnu území se Srbskem
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času20. 1. 2019, 20:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Kosova Hashim Thaçi je nadále pro výměnu území se Srbskem v rámci dohody o normalizaci vztahů. V rozhovoru, který poskytl agentuře APA, řekl, že tyto plány považuje za nejlepší možnost, jak urychlit vstup do Evropské unie a Severoatlantické aliance. Mimo jiné také odmítl nařčení, že usiluje o "Velkou Albánii".

V Plzni uctili prvního následovníka Jana Palacha Hlavatého
Novinky.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 20:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plzeň si v neděli vůbec poprvé připomněla památku Josefa Hlavatého, pětadvacetiletého dělníka, který se upálil v centru západočeské metropole pouhý den po smrti Jana Palacha - 20. ledna 1969. Jako pochodeň číslo dvě do dějin ale nevstoupil. Státním orgánům se záhy podařilo jeho motivy bagatelizovat a historie na něj zapomněla.

Odpor k očkování může ohrozit lidstvo, zbytečně umírají miliony lidí, varuje WHO
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času20. 1. 2019, 20:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neochota k očkování patří podle Světové zdravotnické organizace (WHO) v současnosti mezi největší hrozby pro zdraví lidí. Hrozí kvůli tomu, že přijde vniveč pokrok v potírání nemocí, kterým se dá vakcinací předejít. Úřad OSN o tom informuje na svých internetových stránkách.

Moskvané demonstrují. Bojí se, že Putin vrátí Japonsku Kurilské ostrovy
idnes.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 20:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Několik stovek lidí v Moskvě demonstrovalo proti údajným plánům vrátit Japonsku sporné jihokurilské ostrovy. Těch se Sovětský svaz zmocnil na konci druhé světové války. Účastníci protestů patřili většinou do řad přívrženců levicové a nacionalistické opozice.

Je sexy, tančí, sní o socialismu. A mohla by vystřídat Trumpa
Tiscali-zprávy | Ikonka času20. 1. 2019, 20:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ameriku pobláznila nová politická hvězda, přesněji asteroid. Mladá socialistka sbírá hlasy mileniálů i těch starších, kteří se cítí zapomenuti. Průzkum dokonce ukazuje, že by mohla konkurovat Donaldu Trumpovi.

Je sexy, tančí, hlásá socialismus. A mohla by vystřídat Trumpa
Tiscali-zprávy | Ikonka času20. 1. 2019, 20:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ameriku uhranula nová politická hvězda, přesněji asteroid. Mladá socialistka sbírá hlasy mileniálů i těch starších, kteří se cítí zapomenuti. Průzkum dokonce ukazuje, že by mohla konkurovat Donaldu Trumpovi.

Brusel omezuje používání antibiotik. Bakterie jsou vůči ním čím dál odolnější
aktuálně.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 20:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská unie chce, aby zemědělci nedávali dobytku krmivo obsahující léčiva.

Ťok hájil před svým opozičním předchůdcem Stanjurou postup oprav na D1
idnes.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 20:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr dopravy Ťok hájil před exministrem Zbyňkem Stanjurou pomalé opravy dálnice D1. „Zkolabovala nám tam firma, v kombinaci s mohutným sněžením pak nastala kalamita, která se na Vysočině stává,“ uvedl Ťok. Podle něj není třeba „zavádět standard odvolávání ministra dopravy kvůli zácpě na D1.“ Podle Stanjury však vláda nese vinu za špatný výběr firmy.Další články k tématu:Ťok: Rychleji by dálnice stavěl jen superman, věci ze stolu si nebalímKOMENTÁŘ: O nesmrtelné tetě a sněhu na D1. Ministr Ťok bojuje o místoMinistr Ťok do konce dubna ve vládě skončí, odhaduje sázková kancelářBabiš nevylučuje rekonstrukci vlády. Výhrady má k ministru dopravy ŤokoviBěhem oslav nového roku v Tokiu najel úmyslně muž do lidí. Devět jich zranil

S firmou ale bez domova. Tisíce „podnikatelů“ mají trvalé bydliště na radnici
idnes.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 20:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože vlastní realitní kancelář, která pomáhá lidem najít nový domov, on sám úředně žádný nemá. Trvalé bydliště má hlášené na radnici. Lidí, jako je Martin Č. ze severočeského Jirkova, kteří vlastní nebo řídí firmy, ale papírově jsou bezdomovci, v Česku prudce přibývá.Další články k tématu:Podnikatelé z radnice. Bezdomovci figurují ve 2 procentech českých firemKočka a spol. uklidili firmy na nedohledatelné cizince, zjistila MF DNESOkamurova strana dala 7,4 milionu za PR a analýzy. Tají, komu peníze šly

Osudy romské rodiny: vyhazov z bytu i hlad
Tyden-domácí | Ikonka času20. 1. 2019, 19:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Osudy romské rodiny Kroščenových sleduje TÝDEN sedmý rok. Pětačtyřicetiletá Simona je matkou dvanácti dětí, nejmenší dceři je teprve sedmnáct měsíců. Rodina je zoufalá, aktuálně ji soud vyzval k vyklizení bytu. Dva nejstarší synové jsou ve vězení, tři z dcer během roku porodily vlastní děti.

Desítky tisíc Řeků protestovaly kvůli názvu Makedonie, někteří se střetli s policií
aktuálně.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Část radikálních demonstrantů vyvolala prudké střety s policií, jež proti nim použila slzný plyn.

Velká Albánie rozpíná křídla, chce k sobě připoutat Kosovo
idnes.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 19:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Albánský premiér Edi Rama dal znovu najevo, že jeho konečným cílem je spojit Albánii s Kosovem. Na začátku týdne prohlásil, že podporuje dosažení konečné dohody Prištiny s Bělehradem, kterou Srbsko uzná nezávislost Kosova, což umožní spojení Kosova s Albánií. Spojené státy a Evropská unie mají podle něj právo a závazek přimět strany ke konečné dohodě.Další články k tématu:Turci se vrací na Balkán, zaplatí mešitu v Kosovu. EU ať si zvyká, vzkazujíŠvýcarsko, nebo Kosovo? Xhaka i Shaqiri slavili góly politickými gestyKosovo zatím nedokázalo, že je životaschopným státem, říká politolog

I přes zmatky, násilí a pochybnosti EU. Soud za prezidenta Konga označil Tshisekediho
lidovky.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 19:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Konžský ústavní soud v neděli oznámil, že prosincové prezidentské volby vyhrál Félix Tshisekedi. Informovala o tom agentura AP. Krátce předtím soud zamítl žádost poraženého kandidáta Martina Fayulua o přepočítání hlasů. Fayulu se nicméně prohlásil za právoplatného vítěze voleb a vyzval své stoupence k protestům. Konžská vláda už oznámila, že inaugurace nového prezidenta se bude konat v úterý. EU dala podle agentury AFP nad výsledkem voleb najevo pochybnosti.Další články k tématu:Volby v Kongu vyhrál opoziční kandidát. Vlivná katolická církev to vnímá jinak, mluví o pučiV Kongu jsou po volbách hlášeny násilnosti

Ameriku zasáhla silná sněhová bouře, tisíce letů zrušeny
Eurozpravy-domácí | Ikonka času20. 1. 2019, 19:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kvůli sněhové bouři, která zasáhla nejméně 15 amerických států od středozápadu až po Novou Anglii, byly zrušeny tisíce letů. Meteorologové varují motoristy zejména na severovýchodě země, že silnice budou dnes klouzat. Informuje o tom agentura AP.

Pokus o znásilnění desetileté dívky šetří kriminálka v Uherském Hradišti
Denik.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Závažný trestný čin, pokus o znásilnění, vyšetřují od čtvrtku 17. ledna kriminalisté v Uherském Hradišti.

Chystá se nový zákon pro makléře. Bez vzdělání a pojištění se už neobjedou
idnes.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V České republice zatím neexistuje zákon, který by reguloval práci realitních makléřů. Realitním makléřem se tak může stát téměř každý. Změnit to má nový zákon, podle kterého budou muset mít makléři vysokoškolské vzdělání či potřebnou kvalifikaci. Nová legislativa také počítá s tím, že makléři budou muset uzavřít pojištění. Další články k tématu:Regulace makléřů na obzoru. Dostálová představila realitní zákonRealiťák roku. Hlasujte pro NEJ makléře a vyhrajte vstupenky na plesŠpatné údaje, vysoké provize. Realitní makléře hodnotí 77 % Čechů negativněTitul, nebo roky praxe. Stát chce vymýtit pseudomakléře, vznikne seznam

Boudař chce opuštěné Richtrovky do pronájmu, napsal proto ministerstvu
Novinky.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 18:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou jsou od konce loňského roku zavřené. Národní institut pro další vzdělávání (NIDV), který spadá pod ministerstvo školství, ukončil provoz z ekonomických důvodů. Petr Kořínek, donedávna provozní nyní pustého učebního a rekreačního střediska, se nebrání pronájmu. To by narychlo uzavřený areál prý mohlo pro potřeby školství zachránit.

V Aténách demonstrovaly desetitisíce lidí proti dohodě s Makedonií
lidovky.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 18:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Desetitisíce Řeků se v neděli sešly v hlavním městě Aténách na velké demonstraci proti dohodě o změně názvu sousední země z Makedonie na Severní Makedonie. Dokument, který by měl Skopji otevřít cestu do EU a NATO, ale který má řadu odpůrců i v Makedonii, byl podepsán loni v červnu v řeckém městě Prespa.Další články k tématu:Makedonie nebo Severní Makedonie? Tamější parlament rozhoduje o změně názvu zeměMakedonský expremiér měl jít do vězení. Utekl ale ze země, zřejmě do MaďarskaBěženci při požáru zachránili desítky životů. Řecko jim udělilo občanství

Neofašistický koncert na Palachovu památku v Itálii
Tyden-zahraniční | Ikonka času20. 1. 2019, 18:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se nakonec v sobotu večer konal na venkovském dvoře v improvizovaném přístřešku, zhruba 14 kilometrů jižně od Verony. Sdružení Nomos, které akci organizovalo, na facebooku uvedlo, že se prodalo 400 lístků. Koncert se měl původně konat ve veronském divadle Teatro Stimate, ale církevní kongregace, která místo spravuje, pronájem v úterý odřekla.

V Japonsku zemřel údajně nejstarší muž na světě, narodil se v roce 1905
idnes.cz | Ikonka času20. 1. 2019, 18:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 113 let zemřel Japonec Masazo Nonaka považovaný za nejstaršího muže na světě, oznámila agentura Kjódó s odvoláním na pozůstalé. Nonaka se narodil v červenci 1905, tedy v roce, kdy Albert Einstein zveřejnil svou teorii relativity, a zemřel v neděli ráno ve svém domově ve městě Ašoro na severojaponském ostrově Hokkaidó.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Vrátit se nahoru