Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4731 článků.|

Zpravodajství

KAMBERSKÝ: Jan Blatný zvaný Maur. Jeho odvolávání bylo neobvyklé i na Česko
lidovky.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vzpomínáte na časy, kdy se ministři zdravotnictví měnili jako ponožky? Od července 1998 do září 2006 se v čele resortu vystřídalo osm jmen, což dělá pěkných 12 měsíců pro jednoho.

Je modrá, řekl před 60 lety o Zemi Gagarin. Návrat provázely komplikace i lež
Denik.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 4:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Otázku, jak vypadá Země z vesmíru, dostal první kosmonaut Jurij Gagarin asi nesčíselněkrát a jeho odpověď vstoupila do čítanek. K legendárnímu letu odstartoval 12. dubna 1961, na Zem se vrátil po 108 minutách.

Lékař: Dopady postcovidového syndromu jsou tvrdé
Novinky.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 4:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Negativním testem na covid-19 toto onemocnění často nekončí. Po těžkém průběhu mohou být pacienti i týdny připojeni na přístrojích. Po vyléčení totiž bojují s tzv. postcovidovým syndromem. Lékaři varují, že může těžce postihnout i ty, kteří měli lehký průběh infekce. Jeden den běhají, druhý neujdou pár metrů, zvracejí, kašlou. Vitaminy a antibiotika nepomáhají.

Kde vás naočkují dříve? Praktici se přetahují s centry o vakcíny
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Téměř sedm set tisíc lidí v Česku mělo v sobotu splněno. Dostali dvě dávky a očkování proti covidu pro ně skončilo. Celkem je vyočkováno už přes dva miliony dávek. Pro další statisíce lidí však očkování teprve začíná. Na začátku týdne si na pomyslný konec fronty stoupne další skupina, senioři 65+. Kudy vede nejsnazší a nejrychlejší cesta k vakcíně?

Stačí zakašlat a je z toho zpráva. Navalnyj na věznění víc získává, než tratí
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už více než týden drží přední kritik Kremlu Alexej Navalnyj ve vězení hladovku. Požaduje tak, aby k němu pustili kvalifikovaného lékaře, ale nejen to – upozorňuje na nedostatečnou zdravotnickou péči v ruských věznicích. Ještě před měsícem se přitom zdálo, že uvěznění Navalného zajistí prakticky jeho zmizení z politické scény. Opak je ale pravda, shodují se analytici.

Raději ruský Sputnik než čekat měsíce. Zájem Čechů o vakcínu je překvapivý
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podpora vakcíny Sputnik V je v Česku překvapivě vysoká. Pokud by jí úřady udělily výjimku, nechalo by si ji píchnout téměř čtyřicet sedm procent dotázaných, kteří dosud očkovací látku nedostali. Vyplývá to z dubnového průzkumu agentury STEM/MARK pro MF DNES mezi tisícovkou obyvatel ve věku od 18 do 75 let z celé republiky.

Co se stalo s Islámským státem? Muž z Pentagonu objasnil, kam se poděl chalífát
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času11. 4. 2021, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
NÁZOR - Islámský stát (IS) ohrožoval celý Irák a celou Sýrii a vzbuzoval závažné obavy z terorismu v západním světě, připomíná vojenský publicista Kris Osborn. Bývalý pracovník Pentagonu v komentáři pro server National Interest pokládá otázky, co se s organizací stalo a zda skutečně zmizela.

Jak funguje mostový jeřáb
eStav.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přesun materiálu po výrobní hale má většinou na starosti zaměstnanec s vysokozdvižným vozíkem. Vozík zabírá místo a čas zaměstnance je po většinu dne alokovaný právě jen na tuto jedinou činnost.

Kolony a omezení na D1: Policisté hledali bagr ukradený ve Velké Británii
Denik.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 22:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/VIDEO/ Já stál na D1 kvůli ukradenýmu bagru? To jsou slova, jimiž uživatel Coty, jenž připojil i fotografii kolony, reagoval na twitteru na informace policejního prezidia o pátečním zásahu ve středních Čechách. Na dálnici D1 se totiž odpoledne podařilo zastavit nákladní automobil převážející stavební stroj ukradený ve Velké Británii.

Velký boom re-use center v Česku. Nepotřebnou věc můžete poslat dál
tnbiz.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 22:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lidé sem přináší funkční věci, které už doma nepotřebují a je jim líto je vyhodit. A jiné si zase mohou odnést. Za nic se neplatí a je úplně jedno, kolik věcí přinesete nebo odnesete. Vybral si i pan Živčic.

"Ten jídlonosič by se mi hodil domů. Je to dobré na oběd a večeři do práce,“ radoval se Tomáš Živčic z Jihlavy.

Dovybavíte si třeba kuchyň, dětem uděláte radost hračkami. Ale najdou se i různé zvláštnosti a věci, které byste asi nečekali. Například průvodce domácího starého mládence. Lidé už donesli třeba rotoped nebo i ohrádku na dítě. "Už ji například nepotřebují, protože je dítě větší. Tak ji přinesli,“ popsal pracovník centra. 
I zboží z druhé ruky jde reklamovat! Takto postupujte, když bude vadnéNavíc z centra nemusíte odcházet pěšky. Akorát kolo, které někdo přinesl, mělo trošku vyfouklé gumy. "Jen za dopoledne si občané odnesli asi 50 věcí. Různé nádobí, porcelán, skleničky, lyže, sáňky,“ informoval provozovatel centra Martin Málek.

"Do budoucna bychom chtěli otevřít další centrum na velkoobjemové věci, kde bychom například měli nábytek,“ doplnil Málek. O zřízení podobných center prý uvažují i další města.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

FAČR označila rozhodnutí ministra o omezení sportu za skandální
Eurozpravy-domácí | Ikonka času10. 4. 2021, 22:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozhodnutí nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera ponechat kvůli koronavirové situaci omezení shromažďování na maximálně dvě osoby a nedovolit tak postupný restart amatérského sportu odsoudila i Fotbalová asociace ČR.

Rakousko nečeká a koupí milion dávek Sputniku V, vyjednal kancléř Kurz
idnes.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakousko-ruské vyjednávání o vakcíně Sputnik V je u konce, oznámil rakouský kancléř Sebastian Kurz. Vídeň schvaluje odkup milionu dávek vakcíny proti covidu-19 od Ruska, která bude pro rakouskou očkovací kampaň znamenat „dodatečné urychlení“, citovala kancléře agentura APA.

V Brně zhaslo na pár hodin přes 40 tisíc lamp. Vědci měřili světelný smog
tnbiz.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 21:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolik světla vlastně v noci svítí ve městech a jestli nesvítíme zbytečně moc. Na to se pokoušeli přijít vědci a odborníci v sobotu nad ránem v ulicích Brna. Asi 15 minut po půlnoci město zhaslo a rozsvítilo se až po půl čtvrté ráno.

"My jsme v Brně vypli veškeré osvětlení, to znamená 40 tisíc lamp, které máme. K tomu jsme vypli samozřejmě osvětlení všech památek,“ popsal Michal Marziniszin z Technických sítí Brno.

"Chceme snižovat světelný smog a chceme taky snižovat modré spektrum,“ tvrdí náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). 
Světelný smog ročně narůstá! Je hrozbou pro zdraví lidí a zvířatAby byl sběr dat co nejpřesnější, zapojila se do nej i brněnská hvězdárna, která na problém světelného znečištění oblohy upozorňuje řadu let. Se světelným smogem se nepotýkají jenom profesionální astronomové. Ani běžní lidé ve městech už nemůžou na obloze vidět to, co jejich předkové.

"Vyrůstá generace lidí, kteří už vlastně neznají pohled na tu hvězdnou oblohu,“ myslí si ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.

V Brně ani v celé Evropě už není místo, kde by nebyla obloha znečištěná světlem. Do výzkumu se zapojila i vědecká obec. Kvůli přemíře světla, které svítí v noci do oken, mohou mít lidé zdravotní problémy. 
VÍKEND: Světelný smog je hrozbou pro zdraví lidí i zvířat"Narušuje u mnoha citlivých jedinců v podstatě jakési přirozené rytmy, tělo potřebuje regenerovat,“ popsal výzkumný pracovník z Vysokého učení technického v Brně Petr Baxant. Kvůli nočnímu osvětlení trpí i zvířata, radikálně ubylo hmyzu. To má dopady na celý potravní řetězec.

Výsledky měření budou známé za několik dní. Odborníci se ale shodují, že i když zhasneme naráz veškeré veřejné osvětlení v zemi, světelné znečištění se zmenší jen o polovinu. Tu druhou dělají lidé v domovech a soukromý sektor.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Jan Hamáček obhájil post šéfa ČSSD. Není to šťastná volba, míní odborníci
tnbiz.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 21:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celkem 140 z 270 delegátů sociální demokracie se domnívalo, že Jan Hamáček je nejlepší volbou. On sám věří, že pod jeho vedením se strana dostane do Sněmovny. "My jdeme do voleb na podzim s ambicí uspět,“ nechal se slyšet Hamáček.

Jenže podle politologů právě staronový předseda v čele strany zatloukl sociální demokracii další hřebík do rakve. A dost možná už ten úplně poslední. "Výsledek sjezdu je bohužel předzvěstí toho, že naše nejstarší politická strana možná v české politice, přinejmenším té parlamentní, skončí,“ míní politolog Jiří Pehe.

Je nepravděpodobné, že by ČSSD ze stávající vlády Andreje Babiše (ANO) odešla. Dost možná se ale kabinet dočká personálních změn. Mluví se o konci ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který se o post předsedy také ucházel. Neúspěšně. 
Sjezd ČSSD pokračuje. Hamáčkův tábor ovládl vedení strany"O tom, jestli odejde, nakonec rozhodne premiér Babiš. Představa, že by teď Jan Hamáček dal souhlas, když se bude snažit tu stranu sjednotit, aby v těch volbách uspěla, myslím si, že to by byl sebevražedný krok,“ myslí si další politolog Ladislav Mrklas.

"Pozici ve vládě nemá jistou žádný ministr. Protože já nehodlám dát jakémukoliv ministrovi bianco šek, že tam vydrží až do voleb,“ tvrdí Hamáček.

"Mohu jen zopakovat to, co už mnohokrát. Na funkci ministra nelpím. Chci i nadále pracovat pro sociální demokracii, zda to bude na ministerstvu zahraničí nebo jinde, to je na novém vedení,“ sdělil Tomáš Petříček. Média spekulují o tom, že by ho mohl nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin. 

Afroameričané váhají s očkováním, nevěří mu. Vzpomínají na křivdu s výzkumem syfilidy
aktuálně.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Černošská populace v USA zaostává v očkování proti koronaviru. Lidé vakcínám nevěří i kvůli zkušenostem z 20. století.

Knihovny se od pondělí otevřou! Ve většině se uklízí a dezinfikuje
tnbiz.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 21:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bílé oblečky a litry a litry dezinfekce. I tak to může vypadat v historické knihovně pražského Klementina. Na čtenáře i zaměstnance tam čekají kompletně vydezinfikované místnosti, pultíky a všechno ostatní. Akce byla velmi důkladná, ale také náročná. Nejvíce daly technikům zabrat stoly a myslet museli i na další místa.

"Veškeré plochy, kde dochází ke styku s lidmi. To znamená stoly, madla, kliky, vypínače,“ popsal Jiří Vejvoda, ředitel dezinfekční sekce firmy na servisní služby.

Neméně složitá byla ale i druhá fáze, tou bylo rozprašování. A to nejen kvůli rozsáhlému prostoru, ale hlavně kvůli historickým materiálům. Proto se používá speciální šetrná chemikálie. I když se do studovny veřejnost zatím ještě nedostane, dezinfikuje se kvůli zaměstnancům, kteří tam budou chodit pro výpůjčky. 
Z knihovny evakuovali 550 lidí. Viník byl opravdu kuriózní!"Knížky si lidé můžou pouze půjčit a odnést domů. Zatím není povoleno, aby byly v provozu studovny nebo aktivity, které vyžadují delší pobyt,“ doplnil ředitel knihovny Vít Richter.

Lidé se tak od příštího týdne dostanou jen do haly pro vyzvedávání knih. I tam se důkladně dezinfikuje. "Jakmile se knihovna otevře celá, kompletně všechny studovny včetně historických prostor, tak tyto prostory projdou dezinfekcí,“ doplnila mluvčí knihovny Irena Maňáková.

Od příštího týdne se začnou knihovny otevírat napříč celou republikou. Musí ale dodržovat hygienická opatření, především pravidlo jeden člověk na 15 metrů čtverečných.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

FOTO, VIDEO: Smutno na Klínovci. Plno sněhu, stojící lanovky, prázdné sjezdovky
Denik.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 21:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pusto na sjezdovkách, stojící lanovky, zavřené restaurace, prázdná parkoviště. Areál takřka liduprázdný. Dva jediné otevřené stánky s jídlem a pitím téměř bez zákazníků. U odbočky na vrchol společná hlídka policistů a vojáků. Sobotní odpoledne na podmračeném Klínovci je smutné.

V Rakousku zadrželi možného pomocníka atentátníka z Vídně
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času10. 4. 2021, 21:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouská policie zatkla muže, kterého podezřívá, že byl zapojený do přípravy teroristického útoku, při němž islámský radikál loni v listopadu zavraždil ve Vídni čtyři lidi. Informovaly o tom dnes deník Kronen Zeitung a agentura APA.

Policie zadržela muže podezřelého z příprav loňského teroristického útoku ve Vídni
lidovky.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 21:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouská policie zatkla muže, kterého podezřívá, že byl zapojený do přípravy teroristického útoku, při němž islámský radikál loni v listopadu zavraždil ve Vídni čtyři lidi. Informovaly o tom v sobotu deník Kronen Zeitung a agentura APA.

Agresivní sršeň či zabiják raků. Druhy, které dobývají Česko či se na to chystají
aktuálně.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 20:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak ničí přírodu mýval či rak? Prohlédněte si galerii invazních druhů rostlin i živočichů, z nichž většina už je i v Česku a další jsou za hranicemi.

Unie sportu reaguje na Arenbergera: Epidemiologové vytvářejí velkou zátěž na systém
Eurozpravy-domácí | Ikonka času10. 4. 2021, 20:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Požadavkem na omezení shromažďování, které by neumožnilo dlouhodobě uvolnit amatérský sport, epidemiologové vytvářejí do budoucna velkou zátěž na zdravotnický systém. V reakci na dnešní návrh ministra zdravotnictví Petra Arenbergera to uvedla Česká unie sportu. Děti za dlouhé měsíce bez tréninků odvykají pohybu a mohou trpět i psychickými problémy, upozornila také Národní sportovní agentura.

Opět chaos a špatná komunikace. Arenberger schytává ostrou kritiku
idnes.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 20:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu v podvečer nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger oznámil, že omezení shromažďování lidí má pokračovat navzdory končícímu nouzovému stavu. A to i přesto, že v pátek na tiskové konferenci mluvil o povolení shlukování dvaceti lidí venku a deseti v uzavřených prostorách. Opozice novému ministrovi vyčetla špatnou komunikaci a chaotičnost.

Hygiena pátrá po přenašeči brazilské mutace. Experti se bojí další vlny
tnbiz.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 20:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ústeckým hygienikům začala doslova detektivní práce. Trasování kontaktů dvou nakažených přenašeče neodhalilo. Proto zvolili jinou metodu hledání. "My jsme našli několik firem a pracovišť, kde pracují jejich zaměstnanci občas v zahraničí nebo naopak mají zahraniční pracovníky. Příští týden tam budou prováděny hromadné odběry,“ informovala ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

"Doufejme, že to je pouze ojedinělý výskyt,“ řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Jenže experti už tak optimističtí nejsou. Brazilská mutace je totiž extrémně nakažlivá a podle zahraničních studií má v některých případech nezvykle vysokou míru úmrtnosti.

"V Brazílii denně zemřou zhruba 4000 lidí. Úmrtnost je tak vysoká, že téměř nestíháme pohřbívat,“ popsala situaci brazilská lékařka Juliana Sallesová. 
V Česku je brazilská mutace. PES definitivně skončil. Očkování pro další "Když bude ve světě tolik koronaviru, jako je v současnosti, tak ty mutace prostě vznikat budou a budou stále nebezpečnější,“ myslí si prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek.

Pokud se brazilská mutace koronaviru na Děčínsku rozšíří, okres zřejmě čeká zpřísňování. "Museli bychom zpřísnit epidemická opatření a nevylučuji, že by mohlo dojít k uzavření okresu,“ doplnila Šimůnková. V případě šíření by se žáci do škol asi jen tak nevrátili.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Omezení setkávání lidí od pondělí je nezákonné, uvedl právník
tnbiz.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 20:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr Arenberger v sobotu oznámil, že chce vládě v pondělí navrhnout omezení setkávání lidí na nejvýše dva. Důvodem je výskyt brazilské varianty koronaviru v České republice. Že jde ministr vědomě proti platnému zákonu, ho nechává v klidu. "Musí naše mimořádné opatření respektovat do doby, než ho zruší soud. Už máme předžalobní výměr, který už máme v datové schránce, takže nějaký takový proces proběhne," řekl Arenberger v pátek na České televizi. 
Ministr zdravotnictví chce opět omezit setkávání, uvidí se nejvýše dva lidé"Nové opatření je špatně právně i věcně. Pandemický zákon sice umožňuje omezit veřejné a soukromé akce, ale nikoliv rodinná či sousedská setkávání, k tomu by vláda potřebovala nouzový stav," zhodnotil právník a odborník na zdravotní právo Ondřej Dostál v rozhovoru pro TV Nova.

"Věcně nikdo neoprávnil vládu nebo ministra uzavírat nebo zakazovat ty činnosti, které jsou epidemicky zcela bezpečné, například společný sport ve stejné domácnosti. Je možno předpokládat, že budou soudní spory. Pokud lidé opatření poruší, tak namítnou, že sám ministr prohlásil opatření za protizákonná a budou se o pokuty soudit," dodal Dostál. 

var submitCount = 0;

(function($){$(document).ready(function(){
$('#pollForm13891 .pollElements input.answer').click(function(){
$('#pollForm13891').submit();
});

//if submit button is clicked
$('#pollForm13891').submit(function (e) {
submitCount++;
var $form = $(this);

//get the answer
var answerId = $('input[name=poll_13891_answer_id]:checked', $form).val();
if (!answerId) {
alert("Prosím, nejdříve zvolte odpověď!");
return false;
}

// check if it's gender type voting
var gender = null;


$.ajax({
url: "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxVoteProcess/?type=json",
type: "post",
// data
data: {
pollId: 13891,
answerId: answerId,
gender: gender
},
dataType: "json",
// error
error: function(xhr, ajaxOptions, thrownError){
var responseTxt = xhr.responseText;
alert(responseTxt);
},
// success
success: function(data){
if (data.success) {
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().show('Děkujeme za hlasování!', {'fade': 2});
}
//console.log(data.data);
$("#poll13891Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll13891MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll13891FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
$("#pollForm13891 label").each(function() {
var answerId = $(this).find("input.answer").val();
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"Bar").css("width", data.answers[answerId].sumPercentage+'%' );
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"Percentage").text(data.answers[answerId].sumPercentage);
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"MaleSum").text(data.answers[answerId].sumMale);
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"Title").text('');
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"FemaleSum").text(data.answers[answerId].sumFemale);
});
} else {
$("#pollForm13891 .error").remove();
$form.append('' + data.message + '');
$('#pollForm13891').addClass('already_voted');
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().showError('Už jste hlasoval(a).', {'fade': 2});
}

}
$('#pollForm13891 .pollLegend').text('Děkujeme za hlasování!');
$('#pollForm13891 .pollLegend').addClass('thanks');

if (submitCount >= 0) {
$('#pollForm13891').addClass('already_voted');
$('input.answer', $form).attr('disabled', true).hide();
}

}
});
return false;
});

var statsUrl = "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxStats/?id=13891",
pollId = 13891
;
$.get(statsUrl, function(data){
//console.log(data);
if (!data.success) {
return;
}
$("#poll"+pollId+"Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll"+pollId+"MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll"+pollId+"FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
for (var i in data.data.answers) {
var answer = data.data.answers[i];
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Sum").text(answer.sum);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Bar").css('width', answer.sumPercentage+'%');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Percentage").text(answer.sumPercentage);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"MaleSum").text(answer.sumMale);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Title").text('');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"FemaleSum").text(answer.sumFemale);
}
},'json');
});
})(jQuery);


Anketa
Je vhodné i s dobrým úmyslem vydávat opatření, která mohou být nezákonná?

Ano


1046

hlasůNe


90400

hlasů


Hlasovalo 446 lidí.

 "Zřejmě nebudou protizákonná. Konzultoval jsem to včera ráno, ještě to předchozí mimořádné opatření, s kolegou Dostálem a dnes jsem v tom pokračoval ještě se šesti právníky," popsal ministr Arenberger v sobotních Televizních novinách na TV Nova.

Arenberger v reakci na Dostála uznal, že opatření je sporné. "Podle pandemického zákona pochopitelně můžeme udělat jen malou část omezení, ale zdravotnická služba má ještě další zákony, podle kterých se řada právníků vyjádřila, že je to naprosto v souladu se zákonem," prohlásil. 
V Česku je brazilská mutace. PES definitivně skončil. Očkování pro další 

 "Nezakazujeme činnosti, které jsou v privátním prostoru, to by bylo dokonce protiústavní. Na druhou stranu, každý pochopí, že ta epidemická situace se z neděle na pondělí výrazně nezlepšila, a tudíž musíme být velmi opatrní, abychom neudělali stejnou chybu jako před několika měsíci, aby se nám to znovu rozpadlo a děti jsme museli zahnat ze škol k počítačům," doplnil. Na celý rozhovor se můžete podívat pod titulkem článku. Reakce opozice
 Na návrh opatření už reagovala i opozice. "Nemůže normální ministr v demokratické zemi říkat, že bude dělat nařízení v rozporu s platnou legislativou," pronesl předseda lidovců Marian Jurečka. "Nelze se veřejnosti divit, že má despekt k dodržování takových opatření, protože dokud nebude dodržovat zákony stát, jak to pak může vyžadovat po svých občanech?" položil řečnickou otázků pirátský poslanec Petr Třešňák. Více se dozvíte v reportáži TV Nova od Simony Šimkové:  Ministr se také omluvil sportovcům, doufá, že situace nebude trval déle než týden nebo dva. "Doufám, že poté se situace vylepší, že to nepřeženeme s tím rozvolněním, určitě následný krok bude sport," slíbil.

 Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Erdogan volá pod ukončení znepokojivého vývoje na východě Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času10. 4. 2021, 20:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval k ukončení znepokojivého vývoje na východě Ukrajiny a k respektování její územní celistvosti. Zemi, která v Donbasu na východě u hranic s Ruskem čelí potyčkám se separatisty, nabízí Turecko veškerou nutnou podporu. Erdogan to řekl na dnešní tiskové konferenci po setkání se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským v Istanbulu.

Z příspěvku Trumpovi se vyklubala pravidelná platba. Podvod, zlobí se lidé
idnes.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řada podporovatelů bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa s překvapením zjistila, že se z jednorázového příspěvku na jeho volební kampaň vyklubal pravidelný měsíční poplatek. Někteří tito nedobrovolní donátoři hovoří o podvodu. Trumpův volební tým musel část příspěvků vrátit.

Česko zasáhne silný vítr, varovali meteorologové
Novinky.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 20:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před silným větrem, který zasáhne především východ republiky, varovali v sobotu pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Lidé by tak na doporučení meteorologů měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku.

Amatérskému sportu hrozí rychlé uzavření. Arenberger ho chce okamžitě omezit
Eurozpravy-domácí | Ikonka času10. 4. 2021, 20:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Amatérský sport se ještě nespustil a už mu hrozí bleskurychlé uzavření. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger v pondělí navrhne vládě, aby omezila setkávání na maximálně dva lidi venku a dva lidi uvnitř.

Dál se budou scházet jen dva lidé, chce Arenberger. Zákaz má platit ještě dva týdny
E15-politika | Ikonka času10. 4. 2021, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Navzdory konci nouzového stavu nenastane rozvolnění v takovém rozsahu, jak se očekávalo. Důvodem je přítomnost brazilské mutace koronaviru v Česku, uvedl v ČT šéf rezortu zdravotnictví Petr Arenberger (ANO). Prodloužení restrikcí už napadla Česká komora fitness. Česká unie sportu žádá, aby byly umožněny alespoň tréninky dětí a mládeže.

Arenberger chce opět omezit setkávání, maximálně se budou moci sejít dva lidé. Týmové sporty si musí počkat
lidovky.cz | Ikonka času10. 4. 2021, 19:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) navrhne v pondělí vládě, aby se venku a uvnitř mohli nadále setkávat jen dva lidé. Uvedla to v sobotu Česká televize. Od pondělí, kdy už v zemi nebude platit nouzový stav, začne platit, že se pod širým nebem může shromáždit až 20 lidí a uvnitř deset. Arenberger už v pátek uvedl, že se mu toto mírnější opatření nelíbí.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Vrátit se nahoru