Zpravodajství

Turka na převaděčské stezce zabila kulka. My jsme to nebyli, brání se Řecko
idnes.cz | 2. 8. 2021, 11:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezi Tureckem a Řeckem se znovu zvýšilo napětí kvůli smrtelné střelbě na hranicích, ve které zahynul jeden turecký občan. Ankara si povolala vedoucí řecké diplomatické mise, aby proti incidentu protestovala. Atény ale jakýkoliv podíl svých bezpečnostních sil na smrti muže popřely a vyzvaly Ankaru, aby lépe hlídala své hranice.

Manifesto si půjčuje na zahraniční expanzi, od českého fondu Orbit nabralo 50 milionů
E15-politika | 2. 8. 2021, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Gastronomická značka Manifesto se chystá expandovat. Na další rozvoj nyní získala v přepočtu zhruba 50milionovou půjčku od fondu Orbit Capital. Manifestu kapitál pomůže pokračovat v urychlení růstu do doby, než na podzim dokončí investiční kolo, v jehož rámci chce od investorů vybrat přibližně čtvrt miliardy korun.

Cimanouská žádá o azyl v Polsku. Je na ambasádě v Tokiu
Eurozpravy-zahraniční | 2. 8. 2021, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Běloruská běžkyně Kryscina Cimanouská je v bezpečí v Tokiu, oznámili zástupci Mezinárodního olympijského výboru (MOV). V neděli odmítla odletět zpět do své vlasti, k čemuž ji podle jejích slov nutilo proti její vůli vedení běloruské výpravy.

GLOSÁŘ: Policie nemá vždy pravdu, varují autoři detektivek
idnes.cz | 2. 8. 2021, 10:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak je v poslední době v detektivním žánru obvyklé, oběťmi v románech dvou žijících klasiků literatury jsou převážně ženy. Řeč je o knihách Temná zákoutí Arnaldura Indridasona a Výstraha Michaela Connellyho.

Střet o Koudelku. Opozice se před schůzkou Babiše se Zemanem zastala šéfa BIS
idnes.cz | 2. 8. 2021, 10:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za šéfa BIS Michala Koudelku se před schůzkou premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana postavili opoziční politici. Babiš tají, jak naloží s šéfem civilní kontrarozvědky, jemuž končí mandát. „BIS pod vedením ředitele Koudelky pracuje dobře, takže je trnem v oku lidem z Hradu a chtějí se šéfa BIS zbavit,“ uvedla šéfka výboru pro obranu Jana Černochová z ODS.

Před 75 lety v Moskvě poslali na smrt rozporuplného generála Vlasova
ČT24 | 2. 8. 2021, 10:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přesně před 75 lety, 2. srpna 1946, byl v Moskvě spolu s jedenácti dalšími osobami popraven za vlastizradu ruský generál Andrej Vlasov, který patří mezi nejrozporuplnější postavy druhé světové války. Vysoký důstojník Rudé armády se v závěru války stal velitelem Ruské osvobozenecké armády (ROA), která bojovala po boku nacistů proti Rudé armádě. V závěru války v květnu 1945 vojáci ROA pomohli pražskému povstání k osvobození města od německých okupantů.

Ložnice podle vašich představ – zdroj vaší energie a kreativity
eStav.cz | 2. 8. 2021, 10:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ložnice by měla být příjemná místnost, poskytovat zázemí pro příjemné chvíle, kvalitní spánek a relaxaci. I když si zařizujete ložnici jenom pro sebe, věnujte jejímu plánování přiměřenou pozornost.

V Rusku opět přibylo více než 23.000 nakažených koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 2. 8. 2021, 10:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Rusku přibylo 23.508 nových případů nákazy koronavirem a 785 úmrtí pacientů s covidem-19 za uplynulých 24 hodin. O den dříve to bylo 22.804 případů a 789 úmrtí, uvedly tiskové agentury s odvoláním na vládní operativní štáb.

Prymula: Třetí dávku očkování by přednostně mohli dostat senioři
tnbiz.cz | 2. 8. 2021, 10:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na tom, že očkování proti covidu-19 v Česku bude muset pokračovat, se shoduje řada odborníků. Zejména u starších lidí imunita získaná po očkování v horizontu několika měsíců postupně slábne. “Když se podívám třeba do Izraele, kde jsou s odstupem asi devíti měsíců po tom základním očkovacím schématu, už ta účinnost klesla až někam k 17 procentům, takže bude nutné skutečně přeočkovávat. Jsou to i lidé v seniorním věku v domovech důchodců, u kterých se o tom vážně uvažuje,“ řekl v pondělní Snídani s Novou epidemiolog a člen České vakcinologické společnosti Roman Prymula. 
V zahraničí začínají očkovat třetí dávkou, Česko to zatím neplánuje

 Podle Prymuly se ale situace liší u lidí, kteří covid-19 už prodělali a kde se v některých případech ukazuje, že po kontaktu s další nakaženou osobou se imunita naopak zvyšuje, zatímco u naočkovaných lidí překvapivě po uplynutí několika měsíců poměrně rychle klesá. Mezi odborníky se proto také spekuluje o uznávání protilátek jako prokázání bezinfekčnosti. “Neznamená to, že pokud mám nějakou hladinu imunity, tak jsem nezbytně chráněn. Někteří odborníci trvají na tom, že musí být zcela zřejmé, jaká je protektivní hladina. To si myslím, že nekoresponduje s realitou a popírali bychom tím základní faktory imunity, kdy my u řady očkování jsme vyžadovali protektivní hladiny protilátek. U některých infekčních onemocnění ty hladiny neznáme, přesto očkujeme a ty protilátky jsou pro nás signálem, že ten člověk je chráněn,“ vysvětlil epidemiolog Roman Prymula. 

‚Chceš 8 G, abych tě vypnul?‘ Reportér sedl do kokpitu s Martinem Šonkou. Na nic nesahej, varoval pilot
lidovky.cz | 2. 8. 2021, 10:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Pokud ve sluchátkách uslyšíš něco jako ‚Skáčeme!‘, znamená to, že došlo k nějakému selhání. Ty by ses hned odpoutal, já vypnu motor, odhodím kryt kabiny a pak se v klidu jen skutálíme na křídlo a z něj úplně pryč. No a po dvou vteřinách chytíš madlo, propneš pravou paži a – otevře se padák. Následně už jen klesáš a slyšíš zpívat ptáčky,“ instruuje mě krátce před startem Martin Šonka.

Skoro 17 procent Poláků si podle průzkumu přeje odchod země z EU
Eurozpravy-zahraniční | 2. 8. 2021, 10:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skoro 17 procent Poláků si myslí, že Polsko by mělo vystoupit z Evropské unie. Vyplývá to z průzkumu agentury SW Research, který zveřejnil deník Rzeczpospolita. Opačný názor vyjádřilo téměř 63 procent dotázaných.

Do dodávky pro tři nacpal 15 lidí! Na D1 pak havaroval, zasahoval i vrtulník
tnbiz.cz | 2. 8. 2021, 10:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velký hazard předvedl 69letý řidič dodávky Renault Master. Do nákladového prostoru, který měl sloužit jen k přepravě zboží či materiálu, naložil 13 lidí, další dva s ním seděli v kabině. Řidič i cestující jsou ze Slovenska.

S takto naloženým autem vyrazil na dálnici D1. Na 134. kilometru ve směru na Prahu, poblíž Měřína na Žďársku, pak havaroval. "Řidič jel v levém jízdním pruhu. Zřejmě se plně nevěnoval řízení a nedokázal zareagovat na dopravní situaci před ním. V místě začátku dopravního omezení, kde se doprava převádí do jízdního pásu na Brno, přejel plynule do pravého jízdního pruhu a následně najel pravou částí vozidla na krajová ocelová svodidla," popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dodávka skončila na boku, a ještě nějakou dobu klouzala po asfaltu. V zúžení nakonec zůstala stát tak, že svodidla blokovala dveře nákladového prostoru. Obrovské štěstí pro cestující vzadu bylo, že stroj nezačal hořet. 
Hrozivá nehoda českého tenisty. S ženou a dětmi vyletěl z dálnice

 "Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění řidiče, který musel být přepraven vrtulníkem letecké záchranné služby do nemocnice v Brně. Při nehodě se lehce zranilo sedm dalších osob, které se přepravovaly v nákladovém prostoru vozidla Renault Master. Pět zraněných cestujících převezli záchranáři k ošetření do jihlavské nemocnice a dvě zraněné osoby byly ošetřeny na místě nehody," doplnila Čírtková.

Škoda je podle policie 228 tisíc korun. Řidič je podezřelý z několika přestupků, případem se zabývají policisté z oddělení ve Velkém Beranově.

 Galerie: GALERIE: Nehoda dodávky na D1

Nehoda dodávky na D1 - 1


Nehoda dodávky na D1 - 2


Nehoda dodávky na D1 - 3


Nehoda dodávky na D1 - 4 

David Krejčí se z NHL vrací do extraligové Olomouce
Tiscali-zprávy | 2. 8. 2021, 10:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejový útočník David Krejčí bude hrát po ukončení kariéry v NHL extraligu za Olomouc. Hanáci potvrdili dohodu s pětatřicetiletým centrem, jenž v elitní lize působil pouze v barvách Bostonu a v roce 2011 vyhrál s Bruins Stanley Cup.

Do dodávky se namačkalo šestnáct lidí, při nehodě na D1 se polovina zranila
idnes.cz | 2. 8. 2021, 10:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hazard se životy předvedl v pátek na dálnici D1 řidič dodávky se slovenskou registrační značkou. V uzavřeném nákladovém prostoru Renaultu Master vezl 13 lidí. Na 134. kilometru najel do svodidel a překlopil se na bok. Zranilo se osm lidí, následky ale mohly být daleko horší.

Pardubičtí strážníci "hacknuli" auto, které zablokovali ostatní řidiči
tnbiz.cz | 2. 8. 2021, 10:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spoustě lidí se občas stalo, že přišli ke svému vozidlu a sousední auto bylo zaparkované tak blízko, že nemohli na místo řidiče nastoupit. Většinou se tak museli k volantu dostávat přes místo spolujezdce. Ani tuto možnost ale nemohl využít řidič v Pardubicích. Neohleduplně totiž zaparkovala auta z obou stran jeho vozu. Zoufalý řidič proto na pomoc zavolal městskou policii, která problém vyřešila. 
Policista v Pardubicích si šel ve volnu zaběhat. Zadržel hledaného vězně

 Pardubičtí strážníci se neobvyklým zákrokem následně pochlubili na Twitteru. "Zprávy ne tak úplně z IT. Hackovat se nemusí jen PC. Naši strážníci hacknuli i auto. Jeho řidič se dostal do úzkých, dva další mu zaparkovali hodně natěsno," napsala městská policie.  Celý problém vyřešil nakonec strážník tak, že zadními dveřmi pronikl do vozu, který odbrzdil, vyřadil a následně vytlačil. Zprvy ne tak upln z IT. Hackovat se nemus jen PC. Nai strnci takto hacknuli i auto. Jeho idi se dostal do zkch, dva dal mu zaparkovali hodn natsno. Strnk pomoc backdoor vstupu zadnmi dvemi pronikl do vozu, kde odbrzdil, vyadil a nsledn vz vytlail. pic.twitter.com/oI4IZQv3Ew— Mstsk policie Pardubice (@MpPardubice) August 2, 2021  Nešťastný řidič tak po dlouhé době konečně mohl odjet ze svého parkovacího místa. 

Záchranáři a strážníci v Pardubicích nedávno zachraňovali také muže, který uvízl v karavanu:

Organizátoři kulturních akcí si díky nové pandemické podpoře rozdělí 300 milionů
E15-politika | 2. 8. 2021, 10:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Organizátory kulturních akcí, kteří mají kvůli pandemii koronaviru propad příjmů nejméně 50 procent, podpoří peníze z nové výzvy programu COVID Kultura. Iinformovalo o tom dnes ministerstvo průmyslu a obchodu, které program připravuje s ministerstvem kultury.

Němci se ani po povodních stěhovat nechtějí. Dilema za ně rozhodnou pojišťovny
Denik.cz | 2. 8. 2021, 10:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obrovské záplavy na západě Německa byly pro Němce šokem. Hledání řešení, aby se neopakovaly, bude ale velmi složité.

Policii se přihlásil řidič, který srazil dvanáctiletého cyklistu a odjel
idnes.cz | 2. 8. 2021, 10:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policii se přihlásil řidič, který v České Lípě srazil dvanáctiletého cyklistu, krátce s ním promluvil a odjel. Chlapec si pomoc přivolal sám. Řidiči hrozí pokuta, nebo až rok vězení.

Olomouc bude mít nejlepšího centra extraligy, z NHL se vrátil Krejčí
Tyden-domácí | 2. 8. 2021, 10:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejový útočník David Krejčí bude hrát po ukončení kariéry v NHL extraligu za Olomouc. Hanáci potvrdili dohodu s pětatřicetiletým centrem, jenž v elitní lize působil pouze v barvách Bostonu a v roce 2011 vyhrál s Bruins Stanley Cup, na klubovém webu.

Co si dnes přečtete v Britských listech
Britské listy | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čína v současnosti provádí globálně agresivní ekonomickou, vojenskou i politickou strategii. Cílem je podrobit si všechny země. Obětí je i Česká republika a v mimořádně důležitém Rozhovoru Britských listů mluví Bohumil Kartous se sinoložkou Kateřinou Procházkovou, která o tom, co dělá Čína v České republice, má závažné a otřesné informace. Facebook a ostatní sociální sítě se staly pohodlným útočištěm pro rasisty. Navzdory tomu, že jsou pracovníci sociálních sítí přímo a osobně upozorňováni na materiál, který šíří lži, rasismus a nenávist, sociální sítě je prostě neodstraňují, zjistila mezinárodní studie, zaměřující se na antisemitismus, jenže totaké platí i pro nenávist vůči muslimům, ženám, Romům, příslušníkům komunity LGBT a dalším menšinám. Letošní dovolené se jaksi zhatily. Španělský ostrov Ibiza hledá v zahraničí mezi cizinci "detektivy", kteří by pronikali na ostrově na ilegální mejdany zahraničních turistů a udávali jejich účastníky úřadům. Turisté totiž rozšířili na ostrově nákazu do takové míry, že je tam nyní 1814 nákaz na 100 000 obyvatel. Češi si ze španělských ostrovů přivezou z dovolené pěknou nákazu. Dovolená se moc nedaří ani lidem, co se vydali do Řecka a Turecka. Kromě toho, že v Řecku také stoupá nákaza, vedro tam dosáhlo teploty až 45 stupňů Celsia a nedá se ani chodit ven. Vznikají nezvládnutelné lesní požáry, v nichž už zahynuli lidé a Tureckou zoufale žádá Evropu o pomoc. Vedro v jihovýchodní Evropě dál sílí.Jak napsal na Facebooku Petr Bittner,   Česko nepotřebuje ironické či satirické servery jako The Onion nebo Newsthump, v Čechách se tomu prostě říká Zpravodajství, především v IDnes. Tam výtečníci jako jakýsi Sekyra tvrdí, že bydlení v ČR "není drahé", to jen "kupní síla je malá". Jiní výtečníci zas ve "Zpravodajství" tvrdí, že se Čechům platí moc. Ale viděli jste, jak stouply ceny bytů? Jan Sláma ve svém příspěvku upozorňuje, že důchodce se svými penězi dnes vůbec nemůže vyjít. Měl by co nejdříve zemřít, co? Pozoruhodné a neuvěřitelné. Vláda sice poskytla vesnicím postiženým na jižní Moravě určité dotace na opravu poškozených domů, jenže když svůj dům prodáte během následujících deseti (!!) let, dotaci budete muset vrátit. Kromě toho jsou neřešené problémy s lidmi, kteří se stali v poškozených jihomoravských vesnicích obětí českých parazitických exekutorů. Eliminace emisí skleníkových plynů do roku 2050 by v tomto století zachránila 74 milionů životů, upozorňuje nová studie. Brexit, jak je zjevné byla naprostá pitomost. Tomasz Oryński chodí v Británii do supermarketů a shromáždil řadu fotografií, kde potraviny a zboží byly nahrazeny nezávislostí, suverenitou a anglickou hrdostí. Boris Cvek končí dnes svůj seriál úvah o Dantově Božské komedii.

Konec uhlí: Jak může Česko zezelenat? Provází nás solární mindrák i odpor k aukcím
iHned.cz | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko má druhou nejšpinavější energetiku v Evropě. V následujících deseti letech se musí vzdát většiny svých uhelných elektráren a postavit nové, zelené. To zatím příliš nezvládá. V přehledné infografice zjistěte, čím lze uhlí nahradit, jaký je...

ANALÝZA: Proč armáda Myanmaru vyhlásila válku lékařům
idnes.cz | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco jinde si lékařů a zdravotníků považují, a o to víc v době koronavirové pandemie, v Myanmaru (dříve Barma) na ně útočí. Unášejí je, vězní a občas i zabíjejí. Ne nějaká kriminální komanda, ale regulérní armáda a policie, tedy silové složky, které zůstaly věrné pučistům, kteří se letos 1. února v zemi násilně chopili moci.

Muži vs. ženy: Jak se v historii měnil poměr sportovců na OH? Podívejte se na infografiku
Reflex | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Psal se rok 1896 a v řeckých Aténách se konaly první novodobé olympijské hry. Zatímco těch letošních v Tokiu se účastní 11 500 sportovců, tenkrát v Aténách jich bylo pouze 241 a nebyla mezi nimi jediná žena. O čtyři roky později na LOH v Paříži dorazily také první ženy. Stále se však jednalo o malé zastoupení, jelikož ze zhruba tisíce sportovců tvořily ženy pouhé dvě desítky. Poprvé se na letní olympijské hry podívalo více než tisíc sportujících žen v roce 1972, nicméně na těch samých hrách tou dobou bylo více než 6 000 mužů.

Konec uhlí: Jak může Česko zezelenat? Provází nás solární mindrák i odpor k aukcím
Hospodářské noviny | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko má druhou nejšpinavější energetiku v Evropě. V následujících deseti letech se musí vzdát většiny svých uhelných elektráren a postavit nové, zelené. To zatím příliš nezvládá. V přehledné infografice zjistěte, čím lze uhlí nahradit, jaký je...

Co si dnes přečtete v Britských listech
Britské listy | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ačkoliv je sportovní fanda, Olympijské hry jsou pro něj dnes naprostá fraška, argumentuje Jiří Hlavenka.
Proč je sledujete? 29. července 1996 vyšlo prvni vydání Britských
listů. Podívejte se na to, jak vypadaly kdysi, zjistíte, že i ta první
vydání byla podstatně živá. Před pěti lety vysvětlil v rozhovoru s
Bohumilem Kartousem Jan Čulík, proč je r. 1996 začal, po mnohaleté práci
novináře, denně na internetu vydávat. Střední Evropa
se nebezpečným způsobem propadá do populismu a nejvarovnější vývoj
zaznamenáváme v Maďarsku a v Polsku. Vládnoucí strana Právo a
spravedlnost podporuje antisemitismus a polský parlament nyní, naprosto
trestuhodně, schvaluje zákon, jímž se zamezí navrácení židovského
majetku, ukradeného nacisty, potomkům původních majitelů.

Občané z Evropské unie, kteří zažádali o trvalý pobyt v Británii, čelí hrozbě deportace
Britské listy | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 Britské ministerstvo vnitra zřejmě porušuje mezinárodní dohodu o brexituObčané
z Evropské unie, žijící v Británii, kteří po brexitu podle mezinárodní
dohody o brexitu zažádali o trvalé povolení k pobytu, jsou ohrožení
deportací. Je to v rozporu s ujišťováními od britské vláda a zdá se, že
je to v rozporu s ustanoveními mezinárodní dohody o brexitu.

Ovčí rouno populistické krajní pravice a kardinální hřích šíření nenávisti
Britské listy | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 Chtějí dětem cenzurovat informace,  že existují i jiní lidé než heterosexuálové;Chtějí cenzurovat novináře, kteří kladou otázky odhalující jejich rozpory či korupci;Chtějí cenzurovat svobodu žen rozhodovat o svém těhotenství;Chtějí cenzurovat ty, kteří mají jiná náboženství;Chtějí cenzurovat muslimy, aby se nesměli oblékat tak, jak si přejí;Chtějí cenzurovat znásilněné ženy, aby se nesměly oblékat tak, jak si přejí;Chtějí cenzurovat transexuály, aby se nesměli oblékat tak, jak si přejí;

Boris Johnson čelí vzbouření ohledně "nesnesitelného" hladu a chudoby v kdysi bohatých jihoanglických městech
Britské listy | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 Brexitérský poslanec Steve Baker z jihoanglického města Wycombe
naléhá na ministry Johnsonovy vlády, aby neignorovali krizi chudoby
způsobenou pandemií v kdysi bohatých volebních okrscích, jako je jeho.
Přidávají se k němu i další konzervativní poslanci Podle Bakera
se lidé v jeho volebním okrsku v důsledku pandemie "dostali do opravdu
vážných potíží". Studie z Sheffield University identifikovala Bakerovo
město Wycombe jako město, které má největší "potravinovou nejistotu" v
Británii. Přibližně 14 procent jeho obyvatel letos v lednu hladovělo,
protože vůbec neměli na jídlo, a asi třetina obyvatel tohoto města měla
vážné problémy dovolit si nákup potravin.

Někteří potrhlí Němci demonstrují proti ochraně před koronavirem
Britské listy | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
- Epidemiologická situace v ČR je dobrá, řekl nedávno v České televizi Václav Hořejší. Jenže Lidové noviny upozorňují, že se řádně netrasuje a nikdo neví, jaká je míra nákazy mezi mladými lidmi. ČR si tak zřejmě zadělává na podzimní bombu. Prosím, dávejte si pozor a dodržujte odstup především od mladých lidí, kteří jsou nejpravděpodobněji neočkovaní. (I když tedy jsou v ČR stále nebezpečné statisíce neočkovaných lidí i nad 65 let.) Tito lidé nákazu šíří, nemusejí o tom vědět: třetina nakažených nemá žádné příznaky, přesto kolem sebe šíří miliony částic viru:


Loňské léto přineslo krátký odpočinek od covidové epidemie. Přesto už na konci prázdnin bujel vir nanovo a s novým školním rokem se dočista vymkl kontrole. Právě zkušenost z minulého roku říká, že v létě se zadělává na budoucí problém.https://t.co/liLENQov1D— Lidovky.cz (@lidovky) August 1, 2021


- Tisíce lidí v Berlíně protestovaly v neděli proti karanténním opatřením
německé vlády navzdory zákazu shromážďování. Došlo k potyčkám s policií
a asi 600 lidí bylo zatčeno. - Británie registrovala dalších 24
470 denních nákaz za posledních 24 hodin. 911 dalších osob bylo
hospitalizováno a zaznamenáno bylo také dalších 65 denních úmrtí.

Británie: Brexit a covid vytvořily perfektní atmosféru pro likvidaci demokracie
Britské listy | 2. 8. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Máme pocit, že jsme ohroženi a v nebezpečí, a Johnsonova vláda toho využívá k likvidaci základních svobod v BritániiPolice v britských supermarketech jsou buď poloprázdné, nebo úplně prázdné, píše John Harris.V důsledku brexitu nejsou řidiči kamionů:
Sunlit uplandsMorrisons in Letchworth today.It's actually really depressing going to the supermarket at the moment. The feeling of freshness and abundance is gone. They look tired, and tatty. It's not just this one. I've seen similar in Sainsbury's, Tesco, Aldi, Waitrose... pic.twitter.com/XflooQQeRj— Dr Georgina Porter


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Vrátit se nahoru