Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4432 článků.|

Zpravodajství

Finanční trhy (5. 8. 2020)
iHned.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do konce roku hodlá konkurzní správce Josef Monsport začít prodávat osm bytových domů zkrachovalého H-Systemu v Horoměřicích u Prahy. Bydlí v nich zhruba 60 rodin, které se sdružily do družstva Svatopluk a byty dostavěly za své. Ovšem bez souhlasu...\n

Byty po H-Systemu chce správce začít rozprodávat po prázdninách
iHned.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do konce roku hodlá konkurzní správce Josef Monsport začít prodávat osm bytových domů zkrachovalého H-Systemu v Horoměřicích u Prahy. Bydlí v nich zhruba 60 rodin, které se sdružily do družstva Svatopluk a byty dostavěly za své. Ovšem bez souhlasu...

Komunisté lákají mladé. Ti ale dávají přednost novým levicovým hnutím
iHned.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pouze chvíli vydržela na sociálních sítích komunistů fotka s mladou ženou a nápisem, že být komunistou je "in". Strana ji začátkem týdne stáhla z internetu, když se proti takovému použití snímku z fotobanky ohradil jeho nizozemský autor. "To nás...

Babiš ovládá Agrofert, v podání žaloby ale nevidím veřejný zájem, říká Zeman. Strká hlavu do písku, reagují kritici
iHned.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Alibismus, strkání hlavy do písku či bizarnost. Takové reakce vyvolalo zdůvodnění nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, proč se minulý měsíc rozhodl nepodat správní žalobu týkající se údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli...

Zvládněte dovolenou i návrat. Co udělat, abyste se nestresovali
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dovolená je od toho, abychom si co nejvíc odpočinuli od práce. Když ale budete během dní volna pořád kontrolovat e-maily, nepovede se vám to. Co vše udělat před dovolenou, během ní a po návratu, abyste spolehlivě setřásli stres?

I za nulovou spotřebu teplé vody zaplatíte. Jak se vyznat ve vyúčtování?
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Domácnosti očekávají vyúčtování spotřeby vody a tepla a s ním nárok na vrácení přeplatku nebo naopak povinnost uhradit nedoplatek v jarních měsících. Letos je termín posunut. Pravidla pro rozúčtování ale zůstávají stejná.

Vyhrožují nám vypálením, ubylo návštěvníků, zlobí se majitel Techtle Mechtle
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O pražském klubu Techtle Mechtle se už přes dva týdny mluví jako o jednom z ohnisek nákazy v hlavním městě. Takřka přes noc se podnik na Vinohradech stal jedním z nejznámějších klubů v republice. Jeho spolumajitel Roman Beneš však publicitu pozitivně nevidí. Klubu ubyli návštěvníci, majitelé zvažují trestní oznámení.

Krize stopla nákupy nových aut, ojetiny proto zdraží, říká šéfka AAA Auto
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lidé během koronakrize nenakupovali nová auta. Ta budou chybět na trhu ojetin, říká ředitelka největšího tuzemského prodejce ojetých automobilů AAA Auto Karolína Topolová. Zároveň předpovídá, že cena ojetých vozů v blízké době poroste. „Podle našich predikcí možná až o­ deset procent,“ tvrdí.

ANALÝZA: USA tři měsíce před volbami. Ne Biden, ale Trump zatím poráží Trumpa
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až se ode dneška přesně za tři měsíce Američané probudí, měli by se dozvědět, jestli Trump vymetl s Bidenem, nebo Biden s Trumpem. Pokud vám experti budou tvrdit, že Biden už to má v kapse, možná to budou ti, kteří v únoru říkali, že v kapse už to má Trump. Faktem je, že Trumpova čísla jsou teď katastrofální.

Koronavirus hraje pro uprchlého politika Wolfa. Česko o něj marně žádá
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krátce po svém odsouzení na šest let ve vězení kvůli dotačnímu podvodu bývalý poslanec za ČSSD Petr Wolf prohlásil, že se před policií skrývá přestrojený za strom a jeho jediným problémem je datel, jenž se v něm uhnízdil.

„Moskva 2 500 km.“ Deště odkryly v Opavě nápisy z okupace v roce 1968
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Postupující koroze v kombinaci s deštivým létem zvýraznily v opavské Vančurově ulici nápisy z roku 1968. Vzkazy v azbuce napsali na plechový plot lemující areál Dukelských kasáren tehdejší odpůrci okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy.

"Nemůžu věřit, že jsem naživu." Svědci popisují výbuch, který prorazil části Bejrútu
aktuálně.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 0:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Tahle země není připravená na katastrofy, vždycky jsme se něčeho takového báli," říká novinář.

Severokorejská ekonomika roste, sankcím navzdory. Analytik popsal důvod
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času5. 8. 2020, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
NÁZOR - Pokud chceme další důkaz, že mezinárodní sankce uvalené na Severní Koreu nevedou k dosažení celkového cíle, stačí se podívat na poslední zprávu jihokorejské centrální banky, konstatuje Daniel R. DePetris v komentáři pro server National Interest. Analytik z think tanku Defense Priorities poukazuje, že poprvé za tři roky severokorejská ekonomika loni vykázala růst.

Za ovládání přes displej pokuta? Rozhodnutí soudu se může dotknout i Škody
Euro | Ikonka času5. 8. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německý soud potvrdil pokutu a zákaz řízení muži, který nastavoval za jízdy

Ilona Švihlíková: Summit Evropské rady jako přelom?
Euro | Ikonka času5. 8. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslední summit Evropské rady bývá prezentován jako přelomový. Kromě víceletého finančního rámce

Před explozí jsem slyšela bombardér, líčí Libanonka žijící v Bejrútu
idnes.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 23:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladá Libanonka Diala Sleyman, žije v Bejrútu sedm kilometrů od místa, kde došlo k obřímu výbuchu. Ve městě je zmatek, stovky budov jsou poničeny, mezi lidmi koluje spousta teorií o tom, co se stalo a sama Diala Sleyman tvrdí, že těsně před výbuchem slyšela zvuk bombardéru.

Krachují a snaží se mlžit? Hráči stále čekají na výhry od MaxiTipu
tnbiz.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 22:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda představenstva sázkové kanceláře MaxiTip Karel Kabrna se pro TN.cz vyjádřil, že technické problémy budou již brzy minulostí. "Systém bude od středy funkční," řekl. Do provozu se dle jeho slov vrátí i webové stránky. Otázkou je, zda návrat MaxiTipu bude trvalý. Podle informací TN.cz poté, co na konci července došlo ke zmizení a zablokování hráčských účtů, celý systém krátce fungoval. Po pár dnech byl ovšem znovu mimo provoz. 
Výhry jsme nedostali, smazali nám účty, tvrdí klienti sázkové kanceláře

 O problémech s vyplácením výher hráčům i s přihlašováním se do hráčských účtů u sázkové kanceláře MaxiTip jsme již informovali v tomto článku. Kauza marně čekajících hráčů a údajných technických problémů na straně MaxiTipu však pokračuje. O tom, že se z peněz klientů snaží sázková kancelář přežít, spekuluje celá řada webů zaměřených na online sázky. Spekulacím notně nahrává váznoucí komunikace ze strany MaxiTipu a velmi omezený způsob, jak se sázkovou kanceláří kontakt vůbec navázat. Společnost se na facebooku i instagramu odmlčela již počátkem února.  
Potrestaný šéf zásahovky je zpátky ve službě. Chce odškodnění

 Kancelář MaxiTip od února postupně prodlužovala dobu, do kdy se zavazuje klientům zaslat peníze z výher, až dosáhla zákonem dané hranice 60 dní. Kancelář má v Česku dlouhou tradici a je jednou z největších tuzemských sázkových kanceláří. Licenci pro provozování kurzových sázek dokonce obdržela jako jedna z prvních. Web sázkové kanceláře MaxiTip je v odstávce:https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Aug2020/2411187.jpg?d41d Problém zřejmě nastal v době vypuknutí koronavirové krize, kdy se nahromadily žádosti o výběry. Kromě samotných klientů si podle portálu Pokerarena začali stěžovat i obchodní partneři MaxiTipu. I jim má sázková kancelář dlužit peníze. Že společnost shání investora, připustil i šéf MaxiTipu Karel Kabrna. Podle jeho slov za problémy kromě technických problémů stojí také koronavirová pandemie, která stopla veškeré zápasy a nebylo tak na co sázet. Na to dle Kabrny nebyla kancelář připravená. Redakci TN.cz informoval o tom, že hráčům peníze co nejdřív vyplatí a přislíbil i kompenzaci. 
Policisté ukončili vyšetřování velkého daňového podvodu

 K tomu zatím nedošlo. Někteří z naštvaných hráčů se obrátili dokonce na celní úřad. Jeden z těch šťastnějších, kteří své peníze dostali, je pan Andrej. O svou výhru ale musel napsat přímo panu Kabrnovi a zaslání peněz urgovat. "Napsal jsem mu poprvé, přislíbil mi peníze, nic se nedělo. Ovšem do týdne jsem mu napsal znova, ptal se na číslo transakce a následně mi peníze přišly," popsal pan Andrej. Připustil dokonce, že komunikace se šéfem MaxiTipu proběhla zcela v klidu. 
Obrana se zbavuje majetku: Bunkry na Moravě, nebo pozemek v Praze

 Do budoucna ale hodlá své peníze investovat jinde. Tvrzení kanceláře o výpadku systému vnímá jako výmluvu. "Nevěřím verzi, že je to díky přechodu na jiný systém. Jsem si jistý, že je to absencí peněz na výplaty. Ať už to může být nějakým odcizením peněz uvnitř firmy, nebo opravdu když přišla korona a sportovní klání se rušila, tak sázkaři neměli co sázet a sešlo se jim hodně výplat najednou. Je to nepříjemné pro všechny. Každopádně je jasné, že do budoucna už nikdo u MaxiTipu sázet nebude," svěřil se redakci TN.cz.

Hazard s českou ekonomikou. Sliby zaměstnancům nebo důchodcům budou stát 140 miliard
iHned.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 22:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V době, kdy českou ekonomiku prudce srazila koronavirová krize a schodek letošního státního rozpočtu kvůli tomu vyletěl na rekordních půl bilionu korun, nekončí vláda Andreje Babiše (ANO) s přísliby přidávání peněz na všechny strany. Od snížení daní...

Hazard s českou ekonomikou. Sliby zaměstnancům nebo důchodcům budou stát 140 miliard
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 8. 2020, 22:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V době, kdy českou ekonomiku prudce srazila koronavirová krize a schodek letošního státního rozpočtu kvůli tomu vyletěl na rekordních půl bilionu korun, nekončí vláda Andreje Babiše (ANO) s přísliby přidávání peněz na všechny strany. Od snížení daní...

Situace ve Škodě Auto znepokojuje vládu. Kvalita nesmí jít dolů, tvrdí
tnbiz.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 22:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Směr, jakým by se měla podle šéfa koncernu Herberta Diesse Škoda Auto ubírat, může podle odborníků znamenat velký zásah do státní kasy. "Já si myslím, že udělali velmi špatný krok a vyjádřili se velmi nebezpečně. Měl by to být signál jak pro pana premiéra, pro české ministry, pro ekonomickou diplomacii, tak i pro zaměstnavatele, aby udělali všechno pro to, aby taková vyjádření byla anulována," vyjádřil se předseda asociace odborových svazů Josef Středula. "Velké koncerny vždy hledají místa, kde budou vyrábět nejefektivněji, to znamená třeba v místě svého odbytu anebo v místě, kde ušetří na pracovní síle. Už dneska má Škoda výrobní závody v zahraničí a je docela dobře možné, že se bude snažit využívat jejich kapacity, a to třeba na úkor České republiky," říká automobilový expert Robert Vacek. Odborníci tvrdí, že automobilku čeká cesta k levnějším modelům s nižší výbavou, orientovaným na východní trhy. Teď prý až příliš válcuje svou mateřskou značku. S novým šéfem mladoboleslavské automobilky se chtějí zástupci české vlády sejít co nejdříve. 
Škoda má nového šéfa. Má ji vrátit na zem, mezi Korejce a Francouze

 "Je pravda, že i na zahraničních cestách, kde jsem se snažil škodovky propagovat, tak na některých trzích se nemohla prodávat, protože tak rozhodl koncern. My si musíme samozřejmě s novým šéfem co nejdřív sednout a říct si, jakým směrem firma půjde dál," prohlásil premiér Andrej Babiš. "Škodovka je velkým příjemcem státní podpory a my to rádi činíme. Na druhou stranu musíme vědět, že směřujeme k přidané hodnotě a nejlepší možné kvalitě, která na automobilovém trhu je. Pro nás je scénář jakéhokoliv ústupu od kvality nebo cesta k jakési průměrnosti prostě nepřijatelná," tvrdí ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Škodovka je ale soukromá firma a páky vlády jsou v takovém případě omezené. "Ta rozhodnutí bude bezesporu dělat sama, nicméně to, že bude cítit ze strany vlády tlak, je určitě důležitá záležitost. Automobilový průmysl obecně ve světě je pod tlakem vlád," vysvětluje poslanec Jan Skopeček (ODS). Ministr Havlíček a premiér Babiš by se měli s novým šéfem Škoda Auto Thomasem Schäferem setkat během následujících dvou týdnů. Na reportáž o historii automobilky se podívejte zde:

Jako Hirošima. Bejrút je v troskách, obří explozi slyšeli až na Kypru
idnes.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 22:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Soustředěná dělostřelba by nenadělala takové škody, jaké v okolí bejrútského přístavu napáchala exploze, která hlavním městem Libanonu otřásla v úterý v podvečer. Svědci hovoří o apokalypse. Lékaři stovky zraněných ošetřují na ulici. Explozi bylo slyšet až na Kypru.

Matovič žije v nezkolaudovaném domě, hrozí mu pokuta přes 800 tisíc korun
idnes.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 22:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenský premiér Igor Matovič žije se svojí rodinou v Trnavě v nezkolaudovaném domě. Jedná se o porušení zákona, za které mu hrozí pokuta až 33 tisíc eur (přes 862 tisíc korun). Premiér svoje pochybení přiznal už minulý týden.

Bejrútem otřásla masivní exploze. Zemřelo nejméně 50 lidí, raněných je 2700
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času4. 8. 2020, 22:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Libanonskou metropolí Bejrútem dnes odpoledne otřásly silné výbuchy, které podle nejčerstvější bilance ministerstva zdravotnictví nepřežilo nejméně 50 lidí. Zraněno je na 2750 lidí a záchranáři po dalších stále pátrají v troskách.

Streamování her od Microsoftu míří oficiálně do Česka, má něco společného i se Samsungem
iHned.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 22:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Testování pomalu končí. Microsoft spustí svou cloudovou herní službu za šest týdnů. Projekt xCloud se promění v součást předplatného Xbox Game Pass Ultimate a z několika málo zemí v čele s USA se rozšíří na 22 trhů. Dobrou zprávou je, že novou...

Streamování her od Microsoftu míří oficiálně do Česka, má něco společného i se Samsungem
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 8. 2020, 22:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Testování pomalu končí. Microsoft spustí svou cloudovou herní službu za šest týdnů. Projekt xCloud se promění v součást předplatného Xbox Game Pass Ultimate a z několika málo zemí v čele s USA se rozšíří na 22 trhů. Dobrou zprávou je, že novou...

Korupční kauza Vidkun stále nekončí. Soud nečekaně rozhodl o odročení
tnbiz.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 21:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vysoce postavení policisté, tehdejší hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil (ČSSD) a vlivný podnikatel Ivan Kyselý jsou hlavními aktéry kauzy, která se táhne léta a stále nemá konce. Podle žalobce v ní jde o korupční vztahy mezi policií, podnikateli a státní správou. V úterý se měly u soudu objevit přepisy nahrávek z odposlechů, které zabírají 130 CD. Jenže na to nakonec nedošlo. "Namítali jsme v souvislosti s kauzou Nagyová, že se jedná o podobný přístup, kdy zastupitelství bez reálného důkazu žádá o vydání povolení," řekl advokát obžalovaného Radka Petrůje Tomáš Vymazal. Jde o záznamy obžalovaných pořízené při jejich schůzkách v olomouckých kavárnách a restauracích, kde si měli aktéři předávat informace a pokyny. "Soud aktuálně sdělil všem stranám řízení, že všechy důkazy v tomto trestním řízení považuje za získané zákonným způsobem," uvedl předseda soudního senátu Martin Lýsek. 
Tihle muži jsou namočení v korupční kauze. Co jsou zač?

  K soudu už poněkolikáté nedorazil vlivný podnikatel Ivan Kyselý. Četla se jen jeho výpověď, tu ale nikdo z dalších obžalovaných komentovat nechtěl. Jednání nakonec olomoucký soudce odročil až na začátek listopadu. K nezákonnému předávání informací mělo podle vyšetřovatelů dojít v devíti případech. Policista Kadlec měl informovat Kyselého, že policie prošetřuje HC Olomouc kvůli krajským dotacím. Oba spolu prý opakovaně probírali plánovanou razii spojenou s magistrátem a provozováním městského aquaparku.

Slovenský premiér Matovič žije v nezkolaudovaném domě, hrozí mu pokuta
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času4. 8. 2020, 21:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenský premiér Igor Matovič žije se svojí rodinou v Trnavě v nezkolaudovaném domě, za což mu kvůli porušení stavebního zákona hrozí pokuta až 33.000 eur (přes 862.000 korun). Informoval o tom portál tvnoviny.sk. Premiér svoje pochybení přiznal už minulý týden.

V Melbourne stoupá napětí. Obyvatelé nedbají na omezení a útočí na policii
idnes.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 21:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Australský stát Viktorie kvůli vzrůstajícímu počtu lidí nakažených koronavirem zavedla přísná opatření v městě Melbourne. Někteří obyvatelé je však odmítají dodržovat. Na upomínky policie reagují i agresivně. Jedna žena napadla policistku tak tvrdě, že jí způsobila otřes mozku.

Vystrčil nepoletí na Tchaj-wan vládním letounem. Cestu zajistí tamní aerolinky
aktuálně.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 21:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Návštěvu kritizují Hrad a představitelé vlády.

Mohutná exploze v Bejrútu: zemřelo nejméně 25 lidí a na 2500 je zraněných
idnes.cz | Ikonka času4. 8. 2020, 21:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Libanonským hlavním městem Bejrútem v úterý odpoledne otřásl silný výbuch. Podle libanonského ministerstva zdravotnictví explozi nepřežilo více než dvě desítky lidí, na 2 500 lidí je zraněných. Oznámil to libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan s tím, že jde o "předběžný odhad".


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Vrátit se nahoru